Srbi prikazali briljantne partije u poslednjim ovosezonskim utakmicama NBA šampionata!

U poslednjim utakmicama ovogodišnjeg sezonskog dela NBA, koje su odigrane noćas, Srbi su bili fantastični. Aleksej Pokuševski pružio je vrhunsku partiju u dresu Oklahoma Tandera. Tanderi su pobedili Kliperse rezultatom 117:112, a Pokuševski je ubacio 29 poena što mu je novi lični rekord u broju postignutih poena u NBA ligi. Nikola Jokić odigrao je svega 17 minuta za Nagetse u porazu protiv Portland Blejzersa i upisao je 21 poen, tri skoka i dve asistencije. Fantastičan je bio i Nemanja Bjelica. Bjelica je imao skor od 21 poena, 6 skokova i isto toliko asistencija za nešto manje od 38 minuta igre. Boban Marjanović odigrao je 4 minute u porazu njegovog Dalasa od Minesote i za to vreme ubacio je 3 poena. Sve poene ubacio je sa linije penala.

Ako je suditi po onome što su srpski košarkaši uradili u protekloj NBA košarkaškoj sezoni, onda srpska košarka nema razloga da brine.

Nikola Jokić glavni je kandidat za najboljeg košarkaša najjače košarkaške lige na svetu. Gotovo čitavu sezonu odigrao je na izuzetno visokom nivou. Jokić ima najbolji „per rejting“ od svih košarkaša ove sezone i sa punim pravom očekujemo MVP titulu u rukama našeg Somborca.

Bogdan Bogdanović prelaskom iz Sakramento Kingsa u redove Atlanta Hoksa napravio je pravi potez. Dugo je Bogdanović mučio problem sa povredama ove sezone, ali kada se vratio na teren veoma brzo se ustalio u prvu petorku Atlante i počeo da cepa košarkaške mrežice protivnika, što je rezultiralo da se i njegova Atlanta nađe u plej-of fazi.

Aleksej Pokuševski je prava nada srpske košarke. U svojoj prvoj ruki sezoni pružao je odlične partije u dresu Oklahoma Tandera, koji su najmlađi tim u NBA ligi. Skrenuo je Poku pažnju na sebe svojim vrhunskim partijama i ono što je sigurno postaje lagano nova srpska zvezda u NBA.

Nemanja Bjelica je poput Bogdanovića napustio ove sezone Sakramento Kingse. Odličnu partiju Bjelica je pružio u sinoć odigranom meču protiv Detroit Pistonsa i nadamo se da je to najava njegovih odličnih partija.

Boban Marjanović još uvek nije dobio pravu šansu u ekipi Dalas Maveriksa. Kad god je dobijao priliku ove sezone Boban je bio solidan, te sa pravom očekujemo da u narednoj sezoni dobija veću minutažu.

Alen Smailagić je za razliku od prethodne sezone u dresu Golden Stejta dobijao je duplo manje šanse, ali pošto se radi o veoma mladom i talentovanom igraču očekuje se da će se u budućnosti nametnuti i pokazati svoj pravi talenat.

Duboko verujemo da će naši košarkaši u NBA ligi pružati odlične partije i u budućnosti, te nas na taj način činiti i dalje ponosnim.

Foto sajt/instagram: Tanjug/AP Photo/Sue Ogrocki