Srbija bolja od Bugarske na startu kvalifikacija za EURO 2024

Rukometašice Srbije

Ženska rukometaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje je na programu naredne godine u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.

Podmlađena selekcija Uroša Bregara opravdala je ulogu favorita protiv reprezentacije Bugarske u Zrenjaninu u sklopu grupe 6. Od prvog do poslednjeg zvižduka Srbija je diktirala tempo i kontrolisala rezultat, da bi na kraju slavila sa ubedljivih – 40:16 (23:8).

Srbija je na poluvremenu imala 15 poena prednosti, a pobednik se mogao naslutiti već nakon 20ak minuta igre, kada su izabranice Uroša Bregara stekle dvocifrenu prednost (16:6), koju su bez ikakvih problema sačuvale do kraja.

Najefikasnija na utakmici bila je Sanja Radosavljević sa osam pogodaka. Anđela Janjušević i Dunja Radević su dodale po četiri, dok je listu strelaca bugarske reprezentacije predvodila Kristina Milanova sa šest golova.

Osim Srbije i Bugarske, u grupi 6 su i Crna Gora i Turska, sa kojom će naše devojke u narednom kolu odmeriti snage 15. oktobra u gostima (16:30).

Kvalifikacije za EURO 2024, prvo kolo, grupa 6.

Srbija – Bugarska 40:16 (16:6)

Crna Gora – Turska 39:23 (16:14)