Srbija krenula silno na Mundobasketu! Stotka Orlova i plus 42 protiv Kineza!

košarka

Košarkaška reprezentacija Srbije je pobedila Kinu u utakmici prvog kola Mundobasketa, rezultatom 105:63. U Manili, naš nacionalni tim je zasluženo slavio, a već u ponedeljak (14.00) ih čeka novi duel sa Portorikom koji je danas bio bolji od Južog Sudana. Tako da posle prvog dana, Srbija i Portoriko imaju po pobedu.

Uskoro opširnije…

BLOG UŽIVO:

Kraj četvrte četvrtine, 105:63

40. minut: Davidovac pogađa sa linije bacanja – 105:63.

39. minut: I Marinković pogađa za tri poena – 98:63. Na drugoj strani, Davidovac pravi faul. Dvojica oko Milutinova koji je fauliran.

Odlična asistencija Avramovića pogađa Marinković – 100:63.

38. minut: Gudurić ne šutira za tri, već dodaje usamljenom Ristiću. Nova trojka (4/4) i sada je 93:63.

Kinezi greše u dodavanju. Lopta za Srbiju. Na drugoj strani, Dobrić na liniji bacanja. Bez greške, sada je 95:63. Pokušaj Kineza za tri, ali bez uspeha.

37. minut: Ne uspeva Ristić da pogodi, bio je pod faulom. Staje na liniju slobodnih bacanja. Pogađa samo jedno – 90:63. Simanić ne dozvoljava Andersonu da poentira, sa desne strane.

36. minut: Lagani poeni Srbije, posle kontre Gudurić bez čuvara ispod koša. Sada je 89:63.

35. minut: Marinković ide ka košu, ali je fauliran na pokušaju polaganja. Dobrić pokušava za tri, ne pogađa, ali Simanić je fauliran. Staje na liniju bacanja. Pogađa samo jedno – 87:61.

Anderson pogađa za dva poena – 97:63.

34. minut: Odbrane popuštaju, Kinezi pogađaju za tri. Uzvraća Srbija. Marinković iz ugla pogađa za tri – 86:59. Novi tajm-aut. Traži ga Aleksandar Đorđević, selektor Kine.

Dobrić igra jako u odbrani. Pokušaj alej-apa Kinet

33. minut: Kontra i laki poeni Džaoa – 80:53. Ponovo Ristić za tri poena (za sada 3/3). Vraćaju Kinezi trojku i smanjuju na 83:56.

32. minut: Simanić do Ristića, koji traži Gudurića, ali veoma loš pas. Lopta u velikom autu. Srećom, Džao ne pogađa za dva i ne kažnjava.

31. minut: Nova trojka Ristića – 80:49. Na terenu je i dalje Simanić.

Stiže vest iz druge grupe Slovenija pobedila Venecuelu sa 100:85, uz 37 poena Luke Dončića

Kraj treće četvrtine, 77:47

30. minut: Povratna za Ristića i trojka – 77:47. Ulazi i Simanić.

29. minut: Kinezi ne pogađaju za tri. Avramović na drugoj strani. Fauliraju ga. Tajm-aut. I dalje je 71:47. Avramović je na liniji slobodnih bacanja. Pogađa prvo, ne i drugo – 72:47.

Fu pokušava, ali kratko, Ristić lagano hvata. U nastavku akcije, Avramović pravi tajming i novi poeni – 74:47.

28. minut: Vang je uspešan sa linije slobodnih bacanja. Smanjuje na 71:45. Avramović za Bogdanovića koji pokušava za tri poena. Lopta neće u koš, pa na drugoj strani Bogdanović pravi faul. Sada ide i na klupu.

Džao pogađa i smanjuje na 71:47. Agresivni Kinezi u odbrani, loše snalaženje i gubimo loptu.

27. minut: Avramović poeni i dodatni faul za košarkaša Partizana. Uspešan je i rezultat je 69:41. Vang zakucava i smanjuje na 69:43. Sada uzvraća Srbija, baš preko Vanga – 71:43.

26. minut: Ristić pravi prekršaj. Oba bacanja promašuje Vang. Ostaje 64:41 za Srbiju. Bogdanović pod faulom pogađa, za 66:41. Ristić ne dozvoljava prolaz Vangu, koji pravi i grešku u koracima. Odlična odbrana daje rezultat.

25. minut: Džu sam, pogađa za tri poena. Dobrić greši i vraća loptu protivniku.

24. minut – Srbija se brani, lopta dolazi do Bogdanovića koji pokušava za tri, ali lopta neće u koš. Sada hoće. Kapiten Srbije u uglu sam kao duh, rutinska realizacija za tri – 64:38. Njegova druga trojka.

23. minut: Milutinpv na liniji slobodnih bacanja. Uspešan je u oba pokušaja, 59:38. Bogdanović kreće na Lija Kajera i staje na liniju slobodnih bacanja. Bez greške, pa je 61:38.

Anderson na drugoj strani ne pogađa za tri.

21. minut: Kontra i zakucavanje Jovića 57:34. Na drugoj strani Džu Ći koristi visinu i lako poentira, sada je 57:36.

Dosta toga dobrog smo videli u prvom poluvremenu. Odlična saradnja igrača, dobar protok lopte, uvek se traže najjednostavnija rešenja, odbrana je na mestu, igrači su “prisutni” i koncentrisani. Jedino što brine je povreda Petruševa, koji je izvrnuo zglob, probao da nastavi, ali je morao da izađe. Sva desetorica igrača koji su ulazli u igru su dali poene (nisu ulazili Ristić i Simanić). Milutinov je dao 9 poena, Petrušev 8, Bogdanović i Nikola Jović po 7.

Kod Kineza, Ći Džu je dao 10 poena.

Kraj druge četvrtine, 55:34

20. minut: Pogađa Dobrić! 55:34.

20. minut: Kina ima bacanja, još 17 sekundi do kraja.

19. minut: Pešić traži da se igra presing, možemo samo da pretpostavimo da se uvežbavamo za naredne mečeve. Bogdanović na asistenciju Stefana Jovića. 53:33

19. minut: Nikola Jović daje koš i bacanje, odosmo na preko 20 poena razlike. 51:30

18. minut: Bogdanović pronalazi Milutinova u reketu, on pogađa uz faul, a onda daje i dodatno bacanje. Razvija se saradnja bekova i centra, ovo je odlično. Desetorica igrača Srbije su se upisali, kod Kine su samo četiri igrača dala poena. 48:30

17. minut: Davidovac pogađa trojku! Džu zakucava, a Nikola Jović pogađa. Odlično igra Srbija, lepo se kreće lopta, nalazi se najbolje rešenje, ovo je milina gledati. Kinezi u blagom očaju, šutiraju sad i nerezonski. 45:27

15. minut: Gudurić pogađa trojku! Novi tajm-aut za Kinu. 40:23

14. minut: Ipak Petrušev traži izmenu, osetio je da ne može. Saznaćemo posl emča šta je u pitanju. Ulazi Milutinov. 37:23

Ovako je izgledalo u trenutku pada:

Printscreen/RTS
14. minut: Petrušev je vezao četiri poena, a onda je bio u kontri i pao. Izgleda da je zglob u pitanju. Ipak, ostao je u igri, dakle nije ništa ozbiljno. Petrušev je pogodio oba bacanja. 35:21

12. minut: Gudurić, pa Petrušev završavaju akcije, na drugoj strani Džao daje koš za dva, neobično za Kinu. 29:19

11. minut: Počela je druga četvrtina, opet trojka i pogođena, Džao – 25:17

AP Photo/Aaron Favila
Kina je šutnula pet puta za dva, a 11 puta za tri!

Kraj prve četvrtine, 25:14

10. minut: Nikola JOvić daje oba penala. Srbiji su ostala dva mala faula, 52 sekunde do kraja. imamo dvocifrenu prednost – .25:14

8. minut: Dobra odbrana Srbije, a onda Avramović pretrčava i u polukontri jako lepo i jednostavno polaže na ulazu. Tako treba da igramo. Odmah potom Marinković je ostao sam posle kontre i pogađa trojku! Mora Đorđević da uzme tajm-aut. 23:14

8. minut: Izuzetno agresivne odbrane na obe strane. Treba reći da ova Kina nije ni nalik na onoj koju smo pre manje od nedelju dana razbili u prijateljskom meču. Bogdanović pogađa oba bacanja. 18:14

7. minut: Peng Džu pogađa trojku! 15:14

6. minut: Dve dobre odbrane i dve kontre, jednu završava Dobrić, druga je okončana faulom nad Milutinovim, koji pogađa drugo. Vodimo malo osetnije, 15:11. Stefan Jović deluje odlično za sada, dugo ga nismo gledali, ali je u formi, vuče kontre bez greške i vidi saigrače.

6. minut: Stefan Jović je sam istrčao kontru i poentirao uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. 12:11

5. minut: Nekoliko dobrih odbrana, posle ofanzivnog skoka, Bogdanović pogađa novu trojku za Srbiju. Na drugoj strani Džang je trenutno nezaustavljiv. Vodi Kina 10:11

3. minut: Još jedna dobra odbrana, a Milutinov pogađa sa “kapice”. Vodi Srbija, ali samo na kratko jer Džang pogađa trojku. 7:9

2. minut: Stefan Jović za tri! To je serija 5:0 posle serije Kine od 6:0. 5:6

2. minut: Milutinov zakucava! Evo poena za Srbiju, posle minut i po igre. 2:6.

1. minut: Ći pogađa prve poene na ovom meču, Srbija ne koristi i drugi napad. Džang pogađa trojku uz faul! Loš početak Srbije. 0:6

1. minut: Počeo je meč, Srbija je imala prvi napad, ali je Bogdanović promašio težak šut za tri.

– Ovo su startne petorke:

Srbija: Nikola Jović, Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Ognjen Dobrić, Milutinov.

Kina: Li, Džao, Ć. Džu, P. Džu, Džang.