Srbija na krilima Jokića i Micića nadigrala Češku

Nikola Jokić - košarka

Košarkaši Srbije savladali su Češku sa 81:68 u drugom kolu grupe D na Evropskom prvenstvu.

Velika borba u prepunoj hali u Pragu. Naši su sjajno odigrali prvo poluvreme, stigli do velike prednosti. Rival je uspeo da zapreti u nastavku. Ipak, naši uspevaju da odbiju sve nalete protivnika i zabeleže pobedu.

Posle početnog odmeravanja snaga naši su pojačali i u napadu i u odbrani, pogodili su nekoliko otvorenih šuteva i posle pet minuta igre imali su pet poena prednosti.

Nastavljena je borba, nekoliko promašaja na obe strane, Jokić je nastavio dominaciju pod obručima. Česi su nakon dve vezane trojke uspeli da uđu u ritam i drže priključak. Na kraju prvog perioda naši su imali pet poena razlike 20:15.

Naša ekipa je silovito ušla u drugu četvrtinu serijom od 15:0 i tako stigla do plusa od 20 poena. Do kraja perioda naši su održavali veliku prednost i na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 43:25.

Srbija je nastavila sa odličnom igrom i u trećem periodu. Trojkom Micića otišli smo na plus 23. Potom su se raspucali i Česi sa nekoliko trojki uspevaju da obore našu prednost na 15 razlike – 60:45.

Do kraja perioda naši ne uspevaju da pogode, dok rival dodaje još dva koša i prilazi na minus 11 – 60:49.

Česi su krenuli na sve ili ništa u poslednjoj četvrtini. U par navrata uspeli su da padnu ispod deset razlike. Naši uspevaju da odbiju te nalete.

Rival je želeo što više brzih poena, nastala je jurnjava po terenu. Ipak, naši su uspeli da umere tempo. U poslednjih pet minuta ušlo se pri rezultatu 69:59.

Česi su nastavili da prete, međutim Srbija odbija i poslednji nalet rivala. Trojkom Micića pred poslednji minut vratili smo se na plus jedanaest, potom su naši košarkaši mirno priveli meč kraju – 81:68.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Jokić sa 18 poena, 11 skokova i pet asistencija. Micić je ubacio 13, a Marinković 11. U ekipi rivala Hruban i Krejsi su dali po 13 poena, a Peterka 11.

U trećem kolu naša selekcija se sastaje sa Finskom. Meč je na programu u ponedeljak od 21.00. Prenos je na našem Prvom programu.