Srbija slavila protiv Jordana u prijateljskom duelu u Beču

fudbal - lopta

Fudbalska reprezentacija Srbije ipak je pobedila Jordan u prijateljskoj utakmici u Beču. Konačan rezultat je bio 3:2, a dvostruki strelac je bio Dejan Joveljić. Do pobede se došlo posle preokreta jer je selekcija iz Azije vodila sa 2:1, iako je vodeći gol u meču postigao Strahinja Eraković.

Duel sa Jordancima bio je poslednja provera pred nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. U utorak (TV Arena sport), “Orlovi” Dragana Stojkovića Piksija igraće protiv Bugara. Duel u Razgradu planiran je za 20.45.

Inače, treba reći i da je meč prekinut na nekoliko minuta jer su se Jordanci povukli u svlačionicu, pošto su naši navijači ušli u teren posle gola Joveljića za 2:2. Tada je i naš tim krenuo van terena, a posle kraćeg prekida duel je i nastavljen. I priveden kraju uz trijumf našeg tima.

Timu koji predvodi Dragan Stojković Piksi nije bilo nimalo lako protiv 84. tima na FIFA rang listi. Iako je naš tim bio bez Aleksandra Mitrovića i Dušana Vlahovića, sa Jordancima se izašlo na kraj previše teško.

Jordanci su počeli mnogo konkretnije i pretili su ozbiljno u dva navrata Predragu Rajkoviću. Ali je već u 7. minutu Srbija povela, golom štopera Crvene zvezde. U nastavku meča, odbrana našeg tima je grešila i na tome će Stojković morati da radi. Mada je i naš tim stvarao šanse.

A onda u drugom poluvremenu, za samo 14 minuta (53. i 67. minut) Jordanci su dali dva gola. I u obe situacije očajna reakcija našeg tima, što su Jordanci iskoristili. Na našu sreću, čast nacionalnog tima je spasio Joveljić koji je šansu dobio na početku drugog poluvremena umesto Đorđa Jovanovića. Dva pokušaja glavom napadača LA Galaksija urodila su plodom.