Srbija slavila u Slovačkoj – Avramović nosio “Orlove” do trijumfa

Košarka

Košarkaši Srbije zabeležili su treću pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine i potvrdili plasman u narednu fazu takmičenja. Na gostovanju u Slovačkoj slavili su sa 71:63 (26:16, 18:15, 16:22, 11:10).

Izabranici Svetislava Pešića trojkama su sticali ubedljivu prednost, a Slovaci je smanjivali zahvaljući Mareku Doležaju, Kerneru i Brodzijanskom. U poslednjih 10 minuta Srbije je ušla sa prednošću od 60:53.

Kada se rezultat lomio Boriša Simanić je novom trojkom tri minuta pre kraja doneo 12 poena prednosti koje protivnik nije mogao da ugrozi.

Sa maskom na licu zbog povrede nosa, plejmejker Partizana Aleksa Avramović bio je izuzetno pucački raspoložen, meč je završio sa 24 poena.

Otvorio je utakmicu trojkom, da bi u finišu poluvremena još tri puta bio uspešan iza linije 6,75 i sačuvao dvocifrenu prednost svom timu (44:31). U preciznim šutevima sa distance pratili su ga Jović, Simanić i Trifunović (po dve trojke), međutim, iz istog oružja pretili su i domaćini. U finišu meča kvalitet “Orlova” ipak je bio presudan.

Izvor: Arena Sport / Foto: KSS