Srbija ubedljiva protiv Australije

Srbija - vaterpolista

Vaterpolisti Srbije pobedili su Australiju sa 14:7 (4:3, 3:1, 2:3, 5:0) u utakmici 3. kola A grupe Lige nacija.

Izabranici selektora Dejana Savića su tako posle dva poraza u grupi, od Crne Gore i Španije, konačno izborili prvu pobedu.

Sada ih u nastavku takmičenja očekuje susret protiv reprezentacije SAD ili Italije, a to će zavisiti od ishoda meča Crne Gore i Španije od 18 časova.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Gavril Subotić koji je postigao četiri gola, tri je postigao Marko Radulović.

U timu Australije, najefikasniji je bio Blejk Edvards sa tri pogotka.

Početak je bio izjednačen, ali Australija je u prvih osam minuta uspevala tri puta da dođe do vođstva.

Ipak, srpski vaterpolisti uspeli su da održe priključak i posle osam minuta prvi put i povedu sa, 4:3.

Znatno bolje su igrali u drugoj četvrtini, posebno u odbrani, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću od tri gola, 7:4.

Dva gola Gavrila Subotića iz peterca, Srbija je uspela u trećoj četvrtini da zadrži prednost i u poslednjih osam minuta uđe sa plus dva, 9:7.

Poslednja četvrtina bila je rutina, Srbija je uspela da čak i uveća prednost i ostvari ubedljivu pobedu.

To će im svakako značiti mnogo na psihološkom planu uoči nastavka takmičenja.