Srpkinje „gaze“ sve redom!

Odbojkašice Srbije ostvarile su svoj četvrti uzastopni trijumf na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Izabranice Zorana Terzića pobedile su odbojkašice Azerbejdžana maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) u setovima, posle 76 minuta igre. Meč je posmatralo 4.200 navijača u beogradskoj „Štark areni“.

Prvi set bio je neizvestan sve do rezultata 15:15, a onda su reprezentativke Srbije sjajnom igrom uzele 10 od narednih 12 poena i tako rešile uvodni set u svoju korist rezultatom 25:17.

Odbojkašice Azerbejdžana odlično su započele drugi set. Vodile su sa 9:4 i 15:11, ali ni to im nije bilo dovoljno da dođu do izjednačenja u meču. Srpske odbojkašice su „dodale gas“ i bez ikakve drame došle su do osvajanja drugog seta rezultatom 25:20.

Selektor odbojkašica Srbije Zoran Terzić u trećem setu pružio je šansu reprezentativkama koje su u dosadašnjem delu turnira imale izrazito malu minutažu, koje su ovaj period igre završile rezultatom 25:19 u svoju korist.

Korektorka reprezentacije Srbije Tijana Bošković i ovaj put bila je najefikasnija u našoj reprezentaciji sa 24 poena.

Kapitenka reprezentacije Maja Ognjenović je propustila meč protiv Azerbejdžanki zbog zdravstvenih problema, a njenu poziciju glavnog organizatora igre odlično je obavila Slađana Mirković.

Srpske odbojkašice večeras od 20.00 časova očekuje poslednji meču u grupi A protiv odbojkašica Rusije.