Srpski fudbaleri pobedili u poslednjoj proveri pred Mundijal

Srbija - Katar

Fudbalska reprezentacija Srbije prilično ubedljivo pobedila je Bahrein u prijateljskoj utakmici. Rezultat je bio 5:1 (1:1). To je bila poslednja provera pred Mundijal u Kataru.

Srbija se tako na najbolji mogući način predstavila publici na Bliskom istoku pred Svetsko prvenstvo koje počinje u nedelju.

Prvi rival “orlovima” u Kataru biće Brazil, i to 24. novembra od 20 časova (TV Arena 1 Premium). U grupi su još Kamerun i Švajcarska.

Fantastičan u Bahreinu bio je kapiten ekipe Dušan Tadić, dvostruki strelac, ali i asistent. Golove je davao u osmom i 50. minutu, a u 51. je još strelac bio rezervista Dušan Vlahović, kao i Filip Đuričić u 87. i Luka Jović u 90.

Srpski nacionalni tim bio je oslabljen na ovoj utakmici, pošto u timu nisu bili najbolji strelac Aleksandar Mitrović, kao i Filip Kostić i Saša Lukić.

Ipak, to ekipu Dragana Stojkovića Piksija nije sprečilo da opravda ulogu favorita na nacionalnom stadionu u Rifi.

Već na samom startu na fenomenalan način iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio je Tadić. Ipak, nije trebalo mnogo vremena Bahreinu da izjednači, i to u 14. minutu golom Jusufa Hilala, iz penala koji je napravio Stefan Mitrović.

Dobro je parirao Bahrein u prvom delu susreta, a Srbija je u samom finišu poluvremena propustila veliku šansu preko Luke Jovića.

Ali, sve je to nadoknađeno već na startu drugog poluvremena, kada je Srbija sa dva brza gola stekla nedostižnu prednost, najviše zahvaljujući tandemu Tadić-Vlahović, koji su asistirali jedan drugom. Prvo je Tadić posle kontranapada pogodio u 50, a potom i Vlahović minut kasnije.
Posebno se ističe asistencija Tadića petom kod Vlahovićevog gola.

Selektor je do kraja utakmice promenio veliki broj igrača, a u 87. minutu je strelac bio jedan od rezervista, Filip Đuričić, potom i u 90. Luka Jović, koji je postavio konačan rezultat.

SRBIJA: V. Milinković-Savić – Milenković (od 79. Eraković), S. Mitrović (od 46. Lazović), Pavlović – Živković (od 60. Vlahović), Mladenović – Gudelj, Ilić (od 70. Maksimović) – S. Milinković-Savić (od 60. Grujić), Tadić (od 60. Đuričić) – Jović.