Svima po bod u drugom kolu grupe D na Euru 2020!

U juče odigranim utakmicama grupe D prvo su reprezentacije Češke i Hrvatske odigrale 1:1 (1:0), da bi potom u „ostrvskom derbiju“ reprezentacije Engleske i Škotske odigrale bez golova 0:0. Nakon 2. kola u grupi D Eura 2020 situacija u grupi se totalno zakomplikovala i u poslednje kolo će odlučivati koje će reprezentacije proći u drugu rundu kontinentalnog prvenstva.

Početak meča između Čeha i „vatrenih“ protekao je u inicijativi Čeha. Definitivno su bila ofanzivnija ekipa, imali su 4 šuta, za razliku od dva šuta naših komšija. U 37. minutu jedna neopreznost Dejana Lovrena posle intervencije „oka sokolovog“ – VAR tehnologije dosuđen je jedanaesterac u korist Čeha, koji je uspešno realizovao napadač češke reprezentacije Šik. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene. Drugo poluvreme donosi drugačije izdanje „vatrenih“. Odmah na početku Perišić izjednačuje rezultat, nakon što su Hrvati oduzeli loptu Česima na sredini terena bez prekršaja. Na levoj strani je bio kao duh slobodan Perišić koji je dobio odličnu loptu,  nakon koje se izvrsno probio u kazneni prostor Čeha i odličnim šutem matirao češkog golmana. U nastavku meča videli smo dve šanse sa obe strane. Česi su imali dva kontranapada koji nisu urodili plodom, a Hrvati odlična dva šuta sa distance. Mreže su mirovale do kraja, a veće zadovoljstvo nakon ovog meča svakako imaju Česi koji su sakupili četiri boda i eventualni bod protiv Engleza u poslednjem kolu doneo bi im teoretski prolazak dalje u drugu fazu takmičenja.

Drugi meč dana bio je pravi „ostrvski rat“ između Engleza i Škota. I njima je ovo svakako više od jedne obične tekme. Škoti su odlično postavili svoju odbranu u ovom meču i totalno su odsekli engleske napadače od svoje veze. Nikako Englezi nisu uspevali da naprave nešto konkretnije i ugroze gol Škota. Do prve prilike u meču stižu Englezi u 11. minutu, kada je Stouns pogodio stativu. Škoti potom uzvraćaju u 30. minutu kada je O’Donel iz volej udarca pokušao da savlada Pikforda i to je bilo to za poluvreme. Prvu veću šansu u drugom poluvremenu na Vembliju imali su Škoti. Igrao se 62. minut kada je Dajks šutirao iz okreta, ali njegovu loptu koja je išla u gol sa gol-linije glavom izbacuje Džejms. Ostatak meča protekao je u pokušajima oba trenera da naprave nešto konkretnije izmenama, ali rezultat je ostao nepromenjen do kraja meča.

Prvi u grupi D nakon dva kola su Česi sa 4 boda i gol razlikom 3:1, drugi su Englezi sa 4 boda i gol razlikom 1:0, treći su Hrvati sa bodom i gol razlikom 0:1, a na četvrtom mestu su Škoti sa bodom i gol razlikom 0:2.