Tekstilac i zvanično srpskoligaš

Tekstilac- Krila Krajine 3:1 ( 2:0)

Odžaci- Gradski stadion.

Sudija: Nemanja Stojčević (Sombor) 7,5.

Strelci: Pavlović 28, 45, Božičić 55. minut (Tekstilac), a Lončarević u 70. iz penala (Krila Krajine).

Nije bilo kartona.

Tekstilac : Brać 7,5, Simović 7, Stanković 7,5 (Jovanović-), Svitić 7,5, Mijatović 7 (Stevanović 7), Pavlović 8 (Anđelković 7), Potkozarac 7,5, Božičić 8 (Đokić-), Jablan 7, Galić 7.

Krila Krajine: Stojčević 7, Stupar 6,5, Budisavljević 6,5, Jevtić 7, Vještica 7, Marko Gajdobranski 6,5, Vujanović 6 (Češljević 6), Aćić 6, Dino Gajdobranski 6 (Polić 6), Zagorčić 7, Lončarević 7.

Igrač utakmice: Pavlović

Odžačani su bez većih naprezanja savladali goste koji su samo u prvih pola sata uspevali da se koliko toliko ravnopravno nose sa liderom. Ovom pobedom je četa trenera Slobodana Bačića dva kola pre kraja i teoretski obezbedila ulazak u Srpsku ligu. Pre nego što je postignut prvi pogodak obe ekipe su imale po priliku. U 10. minutu Lončarević je pucao a Brać je odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Usledila je potom šansa za Pavlovića koji šutira preko gola. Sledi nova prilika za Lončarevića, puca pored gola. Kazna je usledila dva minuta kasnije, posle kornera i odbijenu loptu Pavlović sa deset metara šalje u mrežu. U poslednjim trenucima prvog dela, ofanzivni Stanković sa desne strane ubacuje loptu pred gol Palančana, na pravom mestu se nalazi Pavlović i po drugi put matira Stojčevića.

U drugom delu smanjen je tempo igre, ali su u 55. minutu domaći stigli i do trećeg pogotka. Agilni Potkozarac je pronašao kapitena Božičića koji sa desetak metara efektno zatresao mrežu gostiju. Bio je to kraj nadanja za gostujući tim da može ostati neporažen. U finišu su postigli počasni pogodak. Posle faula Božičića nad Zagorčićem, sudija pokazuje na penal a siguran relaizator bio je Lončarević za konačnih – 3:1.