„Tekstilac“ zaustavljen u Pančevu

fudbal - lopta

Juče su odigrani četvrtfinalni mečevi Kupa Fudbalskog saveza Vojvodine.

U Pančevu su se sastala dva srpskoligaša, domaći „Dinamo 1945“ i „Tekstilac“ iz Odžaka. Vodeći tim Srpske lige Vojvodine nije opravdao očekivanja. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena igra oba tima, bez izrazitih prilika. Domaćin je poveo u petom minutu nastavka susreta. Vučinić se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i rutinski je matirao golmana Braća. Dvadesetak minuta kasnije Odžačani stižu do izjednačenja preko Anđelkovića. U penal seriji istakao se golmana Dinama, Nikola Stepanović, koji je skinuo šuteve Anđelkovića i Đurića i tako uveo svoj tim u polufinale, gde će odmeriti snage sa subotičkom „Bačkom 1901“.

U drugom polufinalu sastaće se „Donji Srem 2015“ (Pećinci) i „TSK“ (Temerin). „Donji Srem 2015“ je iz daljeg takmičenja izbacio „Jedinstvo“ iz Banatskog Karađorđeva (0:0 – 3:1), dok je „TSK“ bio bolji (2:1) od „Hajduka“ iz Divoša.

Podsetimo, utakmice polufinala na programu su 24. maja, a domaćini će biti određeni naknadno.