Tekvondisti uspešni na državnim prvenstvima

Članovi Tekvondo kluba “Orao” iz Odžaka bili su uspešni na državnim prvenstvima održanim tokom aprila i dostojno su predstavljali svoj klub i opštinu, osvojivši ukupno četiri zlatne, jednu srebrnu i tri bronzane medalje.

U Prokuplju je 1. aprila organizovano Tehničko prvenstvo Srbije, uz učešće 143 takmičara iz 20 klubova. Senior Ajredin Ajeti nastupio je u četiri discipline i osvojio isto toliko medalja: samoodbrana i “kick” su mu donele zlato, dok je bronzane medalje osvojio u disciplini “high-kick” i brzini udaranja.

Na državnom prvenstvu za pionire i juniore koje je 22. aprila održano u Hali sportova u Beogradu, učestvovalo je 438 takmičara iz 54 kluba.

U finalnom meču Prvenstva Srbije, u kategoriji BM -59 kg, sastali su se članovi TK “Orao”. Zlatnu medalju osvojio je Danilo Ranđelović, pobedivši Milana Jovkića koji je tako postao vicešampion države.

Juniorka Nikolina Lemić je takođe postala šampionka Srbije. Ona je slavila u finalu u kategoriji BF -63 kg primoravši svoju protivnicu na predaju u drugoj rundi.

Narednog dana, 23. aprila, takođe u Hali sportova u Beogradu, organizovano je i Prvenstvo Srbije za kadete i seniore. Za ovo takmičenje bilo je prijavljeno 313 učesnika iz 53 kluba.

Sara Milosavljević je osvojila bronzanu medalju u kategoriji BF +59 kg, dok je Anđela Jovanović u istoj kategoriji završila na devetom mestu. Radi se o mladim takmičarkama, sa malo iskustva, a borbe su im bile neizvesne do samog kraja.

Kategorija kadeta obuhvata godišta od 2003. do 2005, tako da su Sara i Anđela imale i protivnice sa višim pojasevima koje su od njih bile starije i do tri godine.

Izvor: Radio Odžaci