Terminator mu nije ravan! Novak Đoković se vratio u meč iz rezultatskog ambisa posle 0:2 u setovima i osvojio Rolan Garos!

Niko sem Novaka Đokovića nema takvu psihu šampiona, apsolutno niko! Najveći vladar tenisa ikada i ovaj put je to dokazao. Gubio je od Stefanosa Cicipasa sa 0:2 u setovima i na kraju je meč preokrenuo u svoju korist dobivši odličnog grčkog tenisera sa konačnih 3:2 (6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4) u setovima. Trofej Rolan Garosa će se naći po drugi put u vitrinama Novaka Đokovića i predstavljaće 19. grend slem titulu.

Imao je ogromnih problema sa očima tokom prvog dela meča. Kad god je bio na strani terena sa kojeg mu je Sunce „išlo“ pravo u oči, oči su mu suzile. Prvi do set lopte u prvom setu stiže Cicipas u 10. gemu seta. Vodio je Grk sa 5:4 i na Novakov servis gem poveo sa 40:30, ali uspeo je Nole da se konsoliduje i spasi gem, a samim tim i set. Odmah u sledećem gemu videli smo brejk. Imao je Đoković ogromnu šansu da povede sa 1:0 u setovima, ali se u tim momentima nešto pitao i Cicipas. Uzvratio je Grk istom merom i prvi set je otišao u taj-brejk. U taj-brejku prvi do set lopte stiže Đoković, koju nije iskoristio. Cicipas preokreće i stiže do prvog seta rezultatom 8:6 u taj-brejku.

Vrhunac problema sa očima Novak je doživeo u drugom setu. Odmah na startu drugog seta je izgubio svoj servis gem, a odlični grčki teniser u tim momentima uspeo je u drugom setu još jednom da dođe do brejka i okonča veoma brzo drugi set sa 6:2 u svoju korist.

Odmah posle završenog seta Đoković je otišao na mini pauzu do toaleta kako bi se presvukao i pokušao da „reši“ svoj problem sa očima. Po povratku na teren videli smo totalno drugačijeg Novaka, nego što je bio u prethodna dva seta. Ubacio je u „petu, šestu“ brzinu i u četvrtom gemu trećeg seta dolazi do brejka. Iskusno je sačuvao prednost do kraja seta dobivši ga rezultatom 6:3.

U četvrtom setu videli smo apsolutnu dominaciju Đokovića. Sportskim rečnikom „izuo“ je iz cipela Cicipasa. Poveo je sa ogromnih 4:0 u gemovima na startu seta, što mu je bilo dovoljno da i ovaj set mirno privede kraju i dobije sa konačnih 6:2.

Cicipas je bio u nokdaunu. Već u prvom gemu nekako je uspeo da sačuva svoj servis gem, ali bilo je pitanje časa kada će opet pokleknuti. I desilo se veoma brzo. U trećem gemu petog seta Novak je pritisnuo Grka i napravio odlučujući brejk u meču, koji je odmah u svom servis-gemu potvrdio i došao do ogromne prednosti od 3:1. I u sedmom gemu Đoković je imao šanse da se domogne brejka i dokrajči Cicipasa, ali se četvrti teniser sveta nekako izvukao. Konačni udarac Grku Novak je zadao u desetom gemu odlučujućeg seta kada je iskoristio drugu svoju meč loptu i meč završio osvajanjem 5. seta rezultatom 6:4.

Osvajanjem svog drugog Rolan Garosa Novak Đoković je uradio ono što nijedan teniser pre njega nije uradio. Nijedan teniser sem Đokovića nije osvojio sva četiri grend slema minimum dva puta.