Težak debakl futsalera u Vrbasu

Futsaleri

Futsaleri Žak Juniora pretrpeli su težak poraz na gostovanju u Vrbasu.

Leteći Holanđanin dugi niz godina važi za jedan od najboljih futsal kolektiva. I ovoga puta opravdali su ulogu favorita, te su bez većih problema su savladali izabranike trenera Miloša Mijića. Mladi Vrbašani su od starta meča igrali agresivnije i sa više želje za pobedom. Mrežu Somboraca načeo je Radović već u petom minutu, dok je prednost duplirao najbolji pojedinac susreta, Muminović, šutem iz daljine. Gosti su nakon toga dva puta sami izlazili pred golmana Marojevića, ali bez uspeha. Domaćini su odmah nakon toga kaznili gostujuće promašaje i golovima Dragnića i ponovo Muminovića na odmor odlaze sa ubedljivom prednošću (4:0). U nastavku igre potpuno se raspala igra gostujućeg tima, što su domaći igrači iskoristili na najbolji način i do vrha napunili mrežu golmana Ivice Molnara. U strelce su se po dva puta upisivali Muminović i Vujović, te Dragnić.

U narednom kolu, u ponedeljak, 7. novembra od 21 čas, “Žak Junior” dočekuje vršački Forum. Forumaši su drugi tim lige sa deset osvojenih bodova, dok su Žakovci peti sa bodom manje.