Tina Pelajić pomerila državni rekord

Proteklog vikenda, u organizaciji Saveza za dizanje tegova Vojvodine i Kluba dizača tegova „Radnički“ iz Sombora, u Velikoj sali SC „Soko“, održano je seniorsko Prvenstvo Vojvodine. Uz nezapamćen broj takmičara iz raznih mesta, somborski „Radnički“ se predstavio sa sedam svojih najuspešnijih takmičara.

Kako se navodi u izveštaju sa ovog prvenstva, prvo je potrebno spomenuti mladu i talentovanu Tajanu Merl, koja je sa 15 godina osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 49 kg sa izvanrednim rezultatom (35 kg – 43 kg). Mlada Anđela Erdelj isto tako je bila ubedljivo prva u svojoj kategoriji do 55 kg  sa oborenim juniorskim rekordom države (55 kg – 67 kg). Tina Pelajić je već nekoliko godina nepobediva u svojoj kategoriji do 59 kg. I ovoga puta je osvojila prvo mesto, a treba napomenuti da je pomerila i državni rekord u trzaju na 65 kg (65 kg – 78 kg).

U muškoj konkurenciji Andrej Rang je u kategoriji do 81 kg zauzeo ubedljivo prvo mesto, prilično skromnim rezultatom (105 kg – 130 kg). David Milošević je takođe sa 15 godina zauzeo prvo mesto u kategoriji do 61 kg i nagovestio velike sportske rezultate u budućnosti. Petar Pelajić je sa svih šest uspelih pokušaja obezbedio četvrto mesto u kategoriji do 89 kg (100 kg – 120 kg), dok je Matej Vilim pomerio lične rekorde i u istoj kategoriji zauzeo peto mesto.

Prema rečima trenera KDT „Radnički“, Petra Ranga, od sedam takmičara njih pet je osvojilo zlatne medalje, što je dokaz vrednog i svakodnevnog rada i treninga kako takmičara kluba tako i trenera.