Treća vezana pobeda „Žaka“, Makar dvostruki strelac

Fudbal - lopta

Fudbaleri „Žaka“ vezali su treću uzastopnu pobedu. Nakon „ČSK-a“ i „BSK-a“, srušena je i ekipa „Kule“. Nikola Makar je ponovo bio igrač odluke. Iskusni centarfor je u 18. minutu prvi put zatresao mrežu golmana gostiju Vučinića, da bi u 62. minutu je duplirao prednost svog tima. Ovo je njegov treći pogodak u sezoni. Gosti su deset minuta pre kraja susreta sa “kreča” smanjili rezultat. Siguran realizator kaznenog udarca bio je rezervista Željko Vojnović. „Žakovci“ su se ovom pobedom učvrstili u vrhu tabele. Narednog vikenda gostuju u Bačkoj Palanci gde će odmeriti snage sa ekipom „Krila Krajine“.

„Budućnost“ iz Paraga je jedini tim sa maksimalnim učinkom u prethodnih mesec dana. U kulskom derbiju snage su odmerili „Lipar“ i „Crvenka“. Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima dvostrukog strelca Milana Subotića. Ipak, domaćin je u nastavku igre zaigrao mnogo bolje. U 58. minutu Aleksandar Ćovin je smanjio prednost, da bi Milan Šegan u samom finišu meča izjednačio.

„Radnički 1918“ iz Ratkova ubedljivo je savladao fenjeraša iz Nove Gajdobre.

Sledećeg vikenda, u derbiju kola, sastaju se „Crvenka“ i „Radnički 1918“.