Trofej 60. „Beogradskog pobednika-memorijala Branko Pešić“ Omeru Ametoviću

Omer Ametović

Na jubilarnom 60. turniru „Beogradski pobednik-memorijal Branko Pešić“, održanom u zemunskoj hali Pinki, takmičari Bokserskog kluba „Sombor“ osvojili su dve zlatne medalje u seniorskoj konkurenciji.

U kategoriji do 51 kg, Omer Ametović je u finalu uspeo da savlada Zomarta Jerzana iz Kazahstana, rezultatom 3:2, te osvoji trofej „Beogradskog pobednika-memorijala Branko Pešić“. Zlatno odličje pripalo je i Milosavu Saviću u kategoriji do 86 kg, koji je u finalnoj borbi bio bolji od Španca Endija Tamaja Lesmesa.

Ništa manje uspešna bila je i omladinska konkurencija, te su osvojena dva pehara. Dragana Dada Jovanović je u finalu slavila protiv prvakinje Evrope, Lejle Abdulatif, dok je Vladimir Beriša porazio Ričarda Horvata.