U Čonoplji dva istorijska događaja

SLOGA – HAJDUK 1912(Kula) 3:1 (0:1)

Strelci: Bojić 60, Vemić 70. i Cvetković 77. za Slogu, Furtula 42. za Hajduk 1912

Susret između Sloge i kulskog Hajduka 1912, ostaće po mnogo čemu upisan u istoriju kluba iz Čonoplje. Pamtiće se po velikim pobedama. Jedna izvojevana na sportskom terenu, a druga, mnogo značajnija i verovatno svima puno draža, koju je dobio dr Baranov sa pomoćnikom Križanom. Oni su uspeli da brzom intervencijom dobiju bitku za život Milana Grbe ekonoma i domara FK Sloga, koji je neposredno pre početka utakmice doživeo srčani udar. Zahvaljujući prisustvu dr Baranova na utakmici, Grbi je ukazana prva, stručna i neophodna lekarska pomoć koja mu je spasila život. Do dolaska lekarske ekipe službe Hitne pomoći somborske bolnice dr Baranov je u dva navrata reanimirao Grbu, koji je odmah prevežen u Sremsku Kamenicu na stručno lečenje.

Bilo je to prvo  negativno iskustvo za domaćina, a onda je u 42. minutu, najbolji strelac lige, napadač Kuljana Nikola Furtula kaznio promašaje igrača Sloge i doveo goste u vođstvo od 1:0. Sve je ličilo na prethodnih šest utakmica koje je Sloga odigrala u Srpskoj ligi Vojvodina, sem nastavka susreta i fanatične borbenosti domaćina. Igrači Sloge nisu se mogli pomiriti sa činjenicom da će još jednom teren napustiti pognute glave i da neće uspeti da materijalizuju bolju igru, zalaganje i silnu želju da upišu prvu trećeligašku pobedu.

Takav pristup igri doneo je očekivan preokret. Najpre je Bojić u 60. minutu snažnim i preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao Drinčića i nagovestio moguć trijumf. Pogodak Vemića u 70. minutu, koji je iskoristio nesmotrenost odbrane Hajduka, tačnije domogao se odbijene lopte koju golman gostiju nije mogao ukrotiti nakon šuta Makara i smestivši je u mrežu dao je elan timu, da bi sve dileme oko pobednika otklonio Cvetković u 77. minutu posigavši treći pogodak za Čonopljance. Tom golu prethodio je mini glavomet u šesnaestercu Kuljana i kada je lopta došla do glave Marjana Cvetkovića on je šalje u mrežu.

Ovom pobedom fudbaleri Sloge napravili su bitan pomak iz veoma kritične zone na tabeli. Trenutno imaju mali zaostatak iza timova koji će se boriti za „zlatnu sredinu“, a mogućnost da uvećeju svoj bodovni konto imaće već u nedelju, kada od 15.30 časova gostuju Dunavu u Starim Banovcima.