U Pančevu održano karate Prvenstvo Srbije – dve bronze za predstavnike Sombora

Karate

U organizaciji karate federacije Srbije, u Pančevu je proteklog vikenda održano Prvenstvo Srbije za kadete i juniore, i Trofej Srbije, jedino zvanično takmičenje u 2021 za mlađe seniore.

Takmičenje koje je održano u katama i sportskim borbama po pravilima WKF, okupilo je najbolje takmičare iz 3 regiona – Vojvodine, Beograda i uže Srbije.

Karate klub Ravangrad je sa tri predstavnika učestvovao u borbama i katama. Vukašin Vuković, učestvovao je u najzahtevnijoj i najtežoj kategoriji mlađih seniora, -75kg, gde je ostvario do sada najvredniji rezultat, osvojivši bronzanu medalju, što ga svrstava među 3 najbolja takmičara u Srbiji. Takođe, najbolji rezultat i bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja, ostvarila je Kornelia Krušković iz Bezdana. Valentina Ostrogonac, juniorka, -53kg, radila je zadnji repasaž za medalju, ali je nažalost izgubila, zauzevši 5. mesto.

Ostali takmičari nažalost nisu uspeli da na ovom velikom takmičenju osvoje medalje, ali su se dostojno borili. Spomenućemo njihova imena, Nikola Drljača, junior i Tamara Vučković, kadetkinja.