sport

RADNIČKI 1912 – RADNIČKI (Zrenjanin) 4:2 (0:0)

Gradski stadion u Somboru

Sudija: Marko Gnjatović (Novi Sad) 7,5

Strelci: Milisavljević 46., Antunić 49., Šveljo 86. iz penala i Avdić 90+3 za Radnički 1912, Kovačević 64. i 82. za Radnički (Zr)

Žuti kartoni: Slavuljica i Stojaković (Radnički 1912) – Ćušić, Pavlov, Bačvanski i Jankov (Radnički Zr)

Radnički 1912: Pehilj 7,5, Tomić 7, Unković 7, Dučić 7, Šveljo 7,5, Slavuljica 7,5, Pjošta 7, (MIlisavljević 7), Stojaković 7,5, Despotović 7, (Goranović 7), Radovanović 7, (Avdić 7,5), Antunić 7,5

Radnički (Zrenjanin): Bačko 7, Ćušić 6,5, Sarić 6, Baroševčić 6, (Pavković 6,5), Vukoje 6, (Stevanović 6,5), Kovačević 7,5, Pavlov 6,5, Bačanski 6,5, Gajilović 6,5, Turkulj 6,5, Runjevac 6,5

Igrač utakmice: Igor Antunić

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji domaćih fudbalera, ali je i pored toga mreža Stefana Bačka ostala netaknuta. U periodu od 18. do 22. minuta Somborci su imali tri stoprocentne šanse koje Antunić, Pjošta i Unković nisu pretvorili u pogotke, mada je sve ukazivalo da će se mreža gostiju tresti više puta. Istini za volju i gosti su imali jednu, ali izglednu priliku kada je agilni Kovačević snažno šutirao, ali je mladi golman somborskog trećeligaša Filip Pehilj sjajnom intervencijom sprečio da se lopta nađe iza njegovih leđa.

Drugih 45 minuta ove utakmice je period koji je za pamćenje. Tek što je sudija Marko Gnjatović iz Novog Sada dao znak da se susret nastavi, rezervista Milisavljević je na svojoj polovini terena oduzeo loptu gostujućim vezistima i nosio je sve do gola, a onda je reagovao u stilu iskusnog golgetera i poslao je iza nemoćnog Bačkaja. Samo tri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Stojaković se sa oko 20 metara udaljenosti odlučuje da isproba svoj šut, pa snažnim udarcem zahvata loptu, a ona umesto da “pocepa” mrežu pogađa prečku, ali se na sreću domaćih igrača odbija do Antunića koji je šalje na pravo mesto. Sve je ukazivalo na još jednu rutinsku i ubeljivu pobedu Radničkog 1912, jer su gosti u tom momentu delovali kao uzdrman bokser koji jedva da zna u koji ugao treba da ode. I umesto da rivala dokrejče, Somborci bespotrebno prepuštaju inicijativu Zrenjanincima koji to znalački koriste.

U 64. minutu stvorila se gužva u kaznenom prostoru domaćina. Odbrana je nemo posmatrala Kovačevića koji u dva navrata pokušava da savlada Pehilja i taj trud mu se isplatio, pa je sa oko dva metra udaljenosti ugurao loptu u mrežu. To nije bila dovoljna opomena, pa je u 82. minutu ponovo Kovačević bio neometan u šesnaestercu Radničkog 1912 i sa oko 7-8 metara preciznim udarcem po zemlji pogađa nebranjeni deo Pehiljevog gola. Od gotovine, za tren oka veresija, ali… Ova ekipa nije slučajno na drugom mestu na tabeli Srpske lige Vojvodina i vidi se da je podmlađena, ali isto tako je primetno da ima karakter i da se lako ne predaje.

Gosti osokoljeni izjednačenjem zaboravljaju da se utakmica igra do samog kraja, a na to ih upozorava Igor Antunić koji oduzima loptu na sredini terena, uspeva da pobegne odbrani Zrenjaninaca potom ulazi u kazneni prostor gde ga Jankov nepropisno zaustavlja i arbitar Gnjatović opravdano pokazuje na belu tačku, a Šveljo dokazuje da izrasta u pravog lidera tima, jer bez mnogo panike rutinski realizuje najstrožiju kaznu. A onda 93. minut utakmice i momenat zbog kojeg je vredelo čekati. Fudbalska majstorija Avdića koji driblingom izbacuje svog čuvara iz igre, a onda šutira sa oko 18 metara, lopta najpre pogađa prečku potom se odbija u mrežu i ovim prelepim pogotkom stavlja se tačka na slovo “I”.

Radnički 1912 je i dalje na drugom mestu na tabeli sa 52 osvojena boda, a u sledećem 27. kolu gostuje u Bečeju.