Ubedljiva pobeda „Sloge“, poraz „Hajduka“, remi „Ravangrada“

FK Sloga

Fudbaleri „Sloge“ odigrali su još jednu odličnu utakmicu u prvenstvu Vojvođanske lige „Sever“. Ovog vikenda, ugostili su i ubedljivo porazili (6:1) ekipu Solunca. Domaćin je poveo pogotkom Vukasa u 21. minutu susreta, da bi iskusni Šveljo, četiri minuta pre odlaska na odmor, duplirao vođstvo svog tima. U nastavku meča, Vukas je još dva puta matirao golmana gostiju, Slijepčevića. U strelce su se još upisali Purić i Erdelj. Utešni gol za goste postigao je Petar Kangrga. Čonopljanci su i dalje vodeći tim lige sa maksimalnim učinkom. Narednog vikenda očekuje ih gostovanje u Novom Žedniku.

Ekipa iz Stapara poražena je na gostovanju u Subotici. Pitanje pobednika rešeno je već nakon 45 minuta. Subotičani su poveli golom Filipa Palkovića Bašića već u trećem minutu susreta. Iskusni napadač Marko Matijašević duplirao je vođstvo u prvom minutu nadoknade vremena, što je bio i rezultat prvog dela. Isti igrač je u 67. minutu svojim drugim pogotkom na meču postavio konačnih 3:0 za „Bačku 1901“. U sledećem kolu „Hajduk“ dočekuje odličnu ekipu Vrbasa, koja je u subotu ubedljivo porazila „Mladost“ iz Turije sa 6:1.

Treću prvenstvenu pobedu ostvarila je i ekipa apatinske „Mladosti“. Apatinci su sa 4:0 pobedili ekipu Hercegovca. Domaćin je u ranoj fazi stekao dva gola prednosti. Srđan Rapaić i Aljoša Jovović su bili strelci za domaćina u 4. odnosno 12. minutu. U nastavku meča Stefan Đukić je dva puta matirao Lukača, za nova tri boda. Ekipa iz Apatina će i narednog vikenda igrati pred domaćim navijačima, a ovog puta ugostiće imenjaka iz Bačkog Petrovca.

Fudbaleri „Ravangrada 2018“ osvojili su bod na gostovanju u Bačkom Petrovcu. Somborci su poveli već u 3. minutu preko Gojka Pavića. Domaćin je izjednačio u drugom minutu nastavka preko Stojisavljevića, da bi Igor Kanja u 67. minutu doneo potpuni preokret. Ipak, Aleksa Sapozničenko je golom u 73. minutu postavio konačnih 2:2. Naredni rival ekipi iz Sombora biće „Vojvodina“ iz Bačkog Gradišta.