UEFA Liga šampiona, grupa C: Dete Reala srušilo Napoli, remi Brage i Union Berlina

UEFA Liga Šampiona

Ekipa Real Madrida očigledno planira da okonča grupnu fazu UEFA Lige šampiona sa maksimalnih 18 bodova. Sinoć je Napoli na stadionu “Santijago Bernabeu” imao čemu da se nada, ali je na kraju poklekao – 4:2 (2:1).

Znalo se još pre ove utakmice da je Real obezbedio plasman u nokaut fazu, a Napoli je to mogao da uradi i sa bodom protiv Madriđana, ali nije uspeo, iako je dobro započeo meč.

Već u devetom minutu Đovani Simeone je imao lak zadatak da savlada Andreja Lunina posle perfektnog pasa njegovog imenjaka Di Lorenca.

Svega dva minuta kasnije rezultat je poravnao Brazilac Rodrigo, a potpuni preokret doneo je Džud Belingem, i to glavom, a njega je uposlio David Alaba.

Posle pauze, Napoli se probudio i krenuo u napad, a već u 47. minutu Frenk Angisa je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Reala i zakucao loptu iza leđa Lunina.

Ali, ponovo je Real pokazao svu svoju snagu. U 84. minutu loptu je na 25 metara od gola dobio Niko Paz, imao je dosta prostora, namestio se i solidno šutirao, a Aleks Meret je napravio veliku grešku i lopta mu je kroz ruke prošla u gol.

Tačku na i stavio je Španac Hoselu, a njemu je sve pripremio fantastični Belingem, koji ne izgleda kao da će usporiti u skorije vreme.