Uspešan start Novaka Đokovića u Rimu!

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, pobedio je Amerikanca Tejlora Frica na startu mastersa u Rimu rezultatom 2:0 (6:4, 7:6) u setovima i plasirao se u osminu finala turnira.

Meč je trajao 1 sat i 37 minuta efektne igre, ali je pri rezultatu 5:5 u drugom setu prekinut zbog vremenskih neprilika i nastavljen posle višesatne pauze, tako da je u suštini trajao mnogo duže.

Fantastično je Novak otvorio meč. Poveo je odmah sa 3:0 u prvom setu i prednost od jednog brejka držao je do kraja seta, koji je dobio rezultatom 6:4.

Drugi set podsetio je na dešavanja sa početka prvog. Odmah na startu je oduzeo brejk Fricu, potvrdio brejk i lagano poveo sa 2:0. Međutim, od tog trenutka Fric diže nivo svoje igre, što je rezultiralo izjednačenjem na 2:2. Već u sledećem gemu na Fricov servis Nole opet stiže do brejka, potvrđuje brejk i dolazi veoma brzo do ogromne prednosti od 5:3. Kada su svi mislili da će Nole lagano okončati meč Fric se opet budi, te uzima svoj servis i dolazi do još jednog brejka protiv Noleta i ponovnog izjednačenja. Posle gubitka servis gema Đoković je oštro reagovao i povisio je ton na sudiju zato što nije prekinuo meč zbog kiše. Nakon toga meč je prekinut i nastavljen je nakon višesatne pauze. Drugi set okončan je u taj-brejku koji je najbolji teniser sveta rešio u svoju korist rezultatom 7:5.