Uspešan start „orlova“ u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju!

Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobedom protiv Dominikanske Republike rezultatom 94:76 (31:23, 16:24, 20:19, 27:10) startovala je na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Beogradu.

Najefikasniji u taboru „orlova“ bio je Boban Marjanović sa dabl-dabl učinkom. Marjanović je postigao 18 poena i 10 skokova. Filip Petrušev, MVP ABA lige, postigao je poen manje, a Vasilije  Micić, MVP Evrolige postigao je 16 poena. Dvocifren u našem timu bio je i Nemanja Bjelica, koji je postigao 12 poena.

U reprezentaciji Dominikanske Republike najbolji su bili Liz i Tores, koji su postigli po 16 poena. Istakao se još i Solano sa 10 poena.

Sve do poslednje četvrtine utakmica je bila u rezultatskom egalu. Imali su naš koš prednosti pred ulazak u poslednju četvrtinu 67:66, dugo su se mučili i na kraju su stisnuli kada je bilo najpotrebnije. Gosti su u jednom momentu imali impresivni šut za tri poena 12/19 i odlično su parirali našim reprezentativcima. U poslednjoj četvrtini Marjanović i Micić odlepljuju „orlove“ na sedam poena razlike 76:69, Dominikancima staje šut u tim momentima, a trojkom Teodosića na četiri minute pre kraja meč je prelomljen 85:72. Prednost je nakon toga rasla i meč je na kraju završen rezultatom 94:76.

Danas od 20.15 naši momci igraju meč protiv Filipina i pobedom će osigurati prvo mesto u grupi, te lakšeg protivnika u polufinalu olimpijskog turnira.