Uspesi apatinskih boksera na prvenstvu u Inđiji

Bokserske rukavice

Inđija je proteklog vikenda bila domaćin Otvorenog pojedinačnog prvenstva Vojvodine u boksu, na kojem je učestvovalo četrdesetak klubova i više od 200 takmičara iz čitave Srbije. Bokserski klub „Apatin“ je na ovom takmičenju učestvovao sa šest takmičara, koji su osvojili četiri medalje i to jednu srebrnu i tri bronzane.

Srebrnu medalju u seniorskoj konkurenciji, u polusrednjoj kategoriji je osvojio dvadestjednogodišnji David Dopuđa, koji je u finalu izgubio od iskusnog Kubanca koji nastupa za Bokserski klub „Sombor“ i iza sebe ima više od 300 mečeva. U seniorskoj konkurenciji bronzu su osvojili Vukašin Lukić u velter i Stefan Petrović u teškoj kategoriji, do 92 kilograma.

U kategoriji juniora do 15 godina, Dušan Gagović je osvojio bronzanu medalju.

Bez medalje u Apatin su se vratili Jana Milović, koja je u kategoriji juniorki 15 godina do 66 kilograma ostala bez plasmana, jer nije imala protivnicu, tako da nije imala nijedan meč, kao i Dimitrije Babić koji je u kategoriji do 15 godina poražen u četvrtfinalu, ali je pružio odličan otpor.

Predsednik Bokserskog kluba „Apatin“ Milan Ćopić se zahvalio svima koji su pomogli da bokseri odu na ovo takmičenje i istakao da je zadovoljan postignutim rezultatima.

– Na prvenstvu Vojvodine su, pored ekipa iz pokrajine, učestvovali i takmičari iz naših najvećih bokserskih klubova, poput Crvene Zvezde, Partizana, Novog Pazara, Loznice, Šapca… Konkurencija je bila izuzetno jaka, a naši bokseri su imali odlične nastupe što dokazuju i osvojene medalje. Zahvalio bih se opštini Apatin i Sportskom savezu koji su nam dali sredstva da odemo na ovo takmičenje, kao i apatinskom Centru za socijalni rad koji je obezbedio vozilo – rekao je Ćopić.

Naredno takmičenje na kojem će nastupiti apatinski bokseri je redovno kolo Bokserske lige Vojvodine, koje će biti održano 19. marta u Šidu.