Uzbudljiv vikend u Područnoj fudbalskoj ligi Sombor

Sport

U Bačkom Gračacu je u 21. kolu Područne fudbalske lige Sombor odigran duel Borca i gostiju iz Crvenke. Domaći fudbaleri su odigrali gotovo savršeno prvo poluvreme i na pauzu su otišli sa dva gola prednosti. Posebno se u ovom delu istakao najbolji strelac Gračana, Branko Ćuk, koji je postigao oba pogotka za svoj tim – u 26. i 40. minutu. U nastavku su gosti zaigrali ofanzivnije i sa dva brza pogotka Babića (51. minuta) i Jovanovića (53. minut) su napravili preokret i utakmicu odveli u neizvesnost. Borac koji nakon primljenih golova nije više ličio na tim iz prvog dela meča, u nekoliko navrata je spasavao i bod, mada treba reći da su u samom finišu domaći igrači propustili i nekoliko izglednih prilika da dođu do pobede. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

S druge strane, u Karavukovu je domaći Polet savladao ŽAK 1:0 u derbiju kola, dok je Radnički 1918 iz Ratkova na svom terenu bio bolji od imenjaka iz Sombora 3:0, a oba rezultata idu na ruku Ratkovčanima koji vode borbu za drugo mesto i plasman u baraž. Karavukovčani su slavili protiv ŽAK-a golom Malinovića u 20. minutu i tako su pomogli opštinskom rivalu.

Rezultati ostalih susreta 21. kola: Borac 46 – Vojvodina 3:1, Rusin – Lipar 6:1, Budućnost (G) – Budućnost (M) 0:1, Budućnost (P) – Bratstvo 2019 2:3 i Kordun – Naša zvezda 1:0.

U narednom kolu, u Crvenki se sastaju istoimeni tim i ratkovački Radnički, Polet igra u Mladenovu sa ekipom Budućnosti, dok Borac putuje u Tovariševo na megdan ekipi Vojvodine.