Vaterpolisti Srbije izgubili od Grčke u polufinalu Svetskog prvenstva

Vaterpolo - Srbija

Vaterpolisti Srbije izgubili su danas u polufinalu Svetskog prvenstva od selekcije Grčke sa 13:7 (3:2, 3:0, 3:3, 4:2).

Tokom prve četvrtine obe ekipe su se borile za svaku loptu. Srbija je dva puta pogodila mrežu protivnika, dok je Grčka tri puta bila precizna. Druga četvrtina je donela prevagu Grka, pošto su vaterpolisti Srbije pet puta za redom pogađali stativu ili prečku. Sa druge strane, Grčka je koristila svoje napade i uspela da dođe do ubedljivog vođstva 6:2.

U drugom poluvremenu Srbija je pokušala da se vrati sa efikasnijom igrom u napadu tokom treće četvrtine, ali razlika je bila nedostižna.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Konstantinos Kakaris i Stilijanos Agriropulos sa po tri gola.

U timu Srbije istakli su se Nikola Jakšić i Strahinja Rašović sa po dva gola.