Veče za pamćenje na Marakani: Zvezda deklasirala Fiorentinu 5:0

Fudbaleri Crvene zvezde

Kakvo veče za sve navijače Crvene zvezde, a naročito za onih 30 hiljada, koji su sinoć došli na stadion “Rajko Mitić”, gde su uživo mogli da posmatraju demoliranje Fiorentine u prijateljskoj utakmici, u kojoj je postojao samo jedan tim – 5:0 (5:0).

Fudbaleri srpskog šampiona do vrha su napunili mrežu italijanskog tima, a do kapitalne prednosti stigli su u 27. minutu, kada je na semaforu pisalo neverovatnih 5:0. Valja napomenuti da je prednost Beograđana mogla da bude i ubedljivija u prvom poluvremenu, ali je pokušaj Krasoa završio na stativi, dok je udarac Ivanića zaustavljen na gol linije Fiorentine.

Bilo kako bilo, Zvezda je u potpunosti nadigrala rivala, nanevši mu jedan od najubedljivih poraza u istoriji. Pretili su Beograđani da obore i rekord Juventusa iz 1953. godine, kada je bilo 8:0 za “staru damu”. Ali, je u drugom poluvremenu “povučena ručna”, a posle svega prikazanog, Barak Bahar itekako ima razloga da bude zadovoljan.