Velšani siloviti protiv Turaka!

Fudbalska reprezentacija Velsa savladala je reprezentaciju Turske u 2. kolu grupe A na Evropskom prvenstvu rezultatom 2:0 (1:0).

Ovom pobedom Velšani su na pragu plasmana u drugu rundu takmičenja, a Turci sa ovim drugim porazom na prvenstvu već sada mogu lagano da pakuju kofere.

Prvi gol za reprezentaciju Velsa postigao je Aron Remzi, vezni igrač Juventusa, na asitenciju Gereta Bejla u 42. minutu prvog poluvremena. Pronašao je Bejl sa polovine terena Remzija u šesnaestercu Turaka, kojem u situaciji „jedan na jedan“ nije bilo teško da savlada turskog golmana Čakira.

U drugom poluvremenu videli smo drugačiju formaciju Turske u odnosu na prvo poluvreme. Odmah nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Turci su došli do izgledne prilike. Jilmaz je promašio „zicer“ sa pet metara u 54. minutu. Žaliće dugo za ovim promašajem Turci.

Sudija Artur Soareš Dias iz Portugala je u 61. minuti igre pokazao na belu tačku, nakon što je Zeki Čelik napravio faul u svom kaznenom prostoru. Prva zvezda Velsa Geret Bejl se propisno obrukao prilikom izvođenja penala. Loptu je poslao daleko iznad turskog gola i rezultat je ostao nepromenjen.

Međutim, iskupio se Bejl u šestoj minuti nadoknade meča kada je nakon izvedenog kornera ušetao uz gol-aut liniju u turski šesnaesterac i odličnim dodavanjem uposlio Konora Robertsa koji zabija za konačnih 2:0.