„Veverice“ bolje od „Pantera“ u opštinskom derbiju

Rukomet

U 14. kolu rukometne Super B lige na programu je bio opštinski derbi između „Crvenke“ i „Sivca 69“. Favorit na papiru potvrdio je tu ulogu, te konačan rezultat glasi 37:28 za „Crvenku“. Od prvog do poslednjeg minuta, sa izuzetkom dobre igre „Sivca 69“ u drugoj polovini prvog poluvremena kada su prišli na dva gola razlike, „Crvenka“ je držala sve u svojim rukama te krajnji ishod predstavlja merilo igre na terenu.

Golovi su se ređali na traci, te je publika u hali „Slobodan Čile Mišković“ imala to zadovoljstvo da isprati jednu atraktivnu i za oko lepu utakmicu.

U redovima „Crvenke“ najefikasniji su bili Medić sa sedam i Bekić i Mirić sa po pogodaka. Kada je reč o ekipi iz Sivca, najefikasniji su bili Delibašić sa osam i Popov sa pet pogodaka. Ipak, arhitekta pobede „veverica“ bio je vunderkid Leo Feješ, koji je sasvim zasluženo proglašen za igrača utakmice.

Ljubitelji rukometa, kako u Crvenki tako i šire, jednoglasno se slažu da je u najslađem selu u srcu Bačke ravnice stasao rukometni biser pred kojim je svetla budućnost.

U narednom kolu, „Crvenka“ u subotu od 18 časova, dočekuje „Kikindu Grindeks“, dok „Sivac 69“ u nedelju od 18 časova, dočekuje „Radnički“ iz Obrenovca.

Na tabeli „Crvenka“ je četvrta sa 20 bodova, dok je „Sivac 69“ jedanaesti sa četiri boda.