VFL: Čonoljanci bez šanse u Turiji

Fudbalska lopta

Fudbaleri Sloge ubedljivo su poraženi na gostovanju u Turiji od domaće Mladosti. Domaćin je poveo golom Savina u 18 minutu, da bi samo šest minuta kasnije napadač Jelić duplirao prednost. Tračak nade vratio je Mazinjanin. Ipak, u nastavku susreta, domaći igrači su još tri puta pogađali mrežu golmana Bulovića i na kraju zasluženo slavili sa visokih 5:1.

Uprkos porazu, zadržali su drugu poziciju na tabeli, ali sada imaju šest bodova manje u odnosu na „Bratstvo 2019“, koje je u okružnom derbiju slavilo u Ratkovu nad domaćim Radničkim 1918. Prigrevčani su poveli golovima Srđana Vukovića u prvom delu susreta. Poraz je ublažio Gugleta početkom drugog dela. Mladost iz Apatina je minimalno porazila Vojvodinu iz Bačkog Gradišta. Gol odluke viđen je 81. minutu kada je Krunić savladao Kozarskog.

U sledećem kolu, „Sloga“ dočekuje subotičku Bačku 1901, a „Bratstvo 2019“ ekipu „Krila Krajine“. Ratkovčani putuju u Vrbas, dok je pred igračima apatinske Mladosti teško gostovanje u Bajši.