(VIDEO) Jokić poslao ekipu Portlanda na odmor!

Milina je noćas bila gledati najboljeg srpskog košarkaša Nikolu Jokića kako dovodi do ludila odbranu Portlanda i predvodi svoj Denver do konačne pobede u Oregonu. Ponajviše zahvaljujući našem asu, koji je postigao 36 poena, Denver je na gostovanju pobedio Portland u Moda Centru rezultatom 126:115 i na taj način se plasirao u dalju rundu plej-ofa.

Nisu baš najbolje ekipa Denvera otvorila meč protiv Portlanda. Bili su tokom čitave prve četvrtine u rezultatskom deficitu za Blejzersima sem u dva navrata kada su ih sustigli i poveli sa košem razlike. Jokić je u ranoj fazi napravio dva faula i trener Meloun ga je već u prvoj četvrtini poslao na klupu. Jedina svetla tačka u tim momentima u ekipi Denvera bio je Majkl Porter, koji je u prvoj četvrtini ubacio ogromnih 22 poena Portlandu. Zanimljivo je da se Jokić uopšte nije upisao u strelce u prvoj četvrtini, ali je upisao dva skoka i tri asistencije. Na kraju prve četvrtine rezultat je glasio 33:29 za Blejzerse, a prva zvezda Portlanda Demijan Lilard ubacio je već u prvoj četvrtini Denveru 12 poena, te je sve nagoveštavalo da će i ovaj put zatrpati koš Nagetsa. Košarkaši Denvera ništa bolje nisu prošli ni u drugoj četvrtini. I nju su izgubili, te se na odmor otišlo rezultatom 68:61. Za razliku od prve četvrtine, gde se uopšte nije u pisao u strelce, Jokić je u drugoj ubacio devet poena Blejzersima. U trećoj četvrtini igra košarkaša Denvera najbolje se može opisati rečima „od sumraka do svitanja“. Silovito je krenuo Portland u trećoj četvrtini. Veoma brzo su košarkaši Portlanda napravili dvocifrenu prednost, vodili čak i sa 14 poena razlike nešto manje od 5 minuta do kraja četvrtine, ali se ekipa Majka Melouna konsolidovati zavaljujući fenomenalnom Jokiću, koji je u ovoj trećoj četvrtini ubacio fantastičnih 20 poena.

Morisovom tricom u poslednjoj sekundi treće četvrtine Nagetsi su se Blejzersima približili na samo tri poena razlike i najavili novu dramu u njihovim međusobnim duelima.

Morisova trica kao da je dodatno sve u ekipi Denvera motivisala. Veoma brzo su Nagetsi preokrenuli meč i došli do ogromnih plus 11 poena u četvrtoj četvrtini i stečenu prednost uspeli su da sačuvaju do kraja meča, te na taj način overe plasman u narednu rundu plej-ofa.

U ekipi Denvera najefikasniji bio je Nikola Jokić sa 36 poena. Imao je Jokara još osam skokova i šest asistencija, te jednu ukradenu loptu za nešto više od 36 minute igre.

U stopu ga je pratio Majkl Porter sa 26 poena, od čega svih 26 je dao u prvom poluvremenu. Pored njih dvojice u redovima Nagetsa dvocifreni su još bili Monte Moris sa 22 poena, Gordon 13 poena, te Kampaco i Džamajkl Grin sa po 10 poena.

Kod domaćina najefikasniji bio je Lilard sa 28 poena, Mekalum je upisao 21 poen, Pauel 17, Karmelo Entoni 14…

A u svlačionici Denvera nakon utakmice pravo slavlje.