„Žak“ bez bodova u Kuli

Fudbal

Fudbaleri „Crvenke“ prekinuli su seriju od sedam poraza pobedom nad ekipom „Lipara“. Crvenčani su pitanje pobednika rešili već u prvih četvrt časa. Mrežu gostiju iz Lipara načeo je iskusni centarfor David Knežević već u 11. minutu, da bi četiri minuta kasnije Jovan Subotić duplirao vođstvo domaćina. Konačan rezultat utakmice (3:0) sredinom drugog poluvremena postavio je najbolji strelac ekipe iz „Crvenke“, Milenko Babić. Identičnim rezultatom, jesenji prvak iz Paraga je slavio na gostovanju u Čelarevu. Somborac, Srđan Vuković, bio je dvostruki strelac u pobedi svog tima.

Ekipa „BSK“ izgubila je u Bačkoj Palanci. Gosti su do 81. minuta susreta imali aktivan rezultat. Ipak, Lučar je u tom momentu zatresao mrežu Lagundžina. Strelac utešnog gola za Brestovčane bio je Milan Radaković u 56. minutu meča.

„Žak“ je gostovao u Kuli, gde je poražen od istoimene ekipe sa 3:1. Strelac za goste bio je Nikola Makar u petom minutu nastavka meča. Domaćin je poveo u 35. minutu pogotkom Markovića. Makar je izjednačio, da bi Furtula, a potom i Janko Kulić doneli ekipi sa „Gedera“ pobedu za beg sa začelja. Trenutno imaju 19 bodova, a ispod njih su četiri ekipe sa po bodom manje.

„Crno – beli“ narednog vikenda dočekuju sastav „Krila Krajine“.

Vodeći „Kulpin“ pregrmeo je gostovanje u Mladenovu i tako zadržao lidersku poziciju.