Žak se oprostio porazom

Fudbalska lopta

Somborski „crno – beli“ porazom u Obrovcu su završili više nego uspešnu godinu. Susret je odlučen u drugom delu kada su domaći igrači postigli dva pogotka. Mirko Gajić postigao je vodeći gol za Obrovčane u 57. minutu, da bi konačan rezultat meča postavio Lazar Vjetrović dvadesetak minuta kasnije. Žak je jesenju sezonu završio sa šestoj poziciju sa 26 bodova. Mladi somborski sastav upisao je osam pobeda, dva puta su remizirali i doživeli su pet poraza. Postigli su 20, a primili 25 golova. Prvenstvo somborskog područja nastavlja je početkom marta, a u prvom prolećnom meču Žak će ugostiti ekipu Radničkog 1918 iz Ratkova. Jesenju titulu osvojili su fudbaleri Budućnosti iz Paraga koji su sezonu završili ubedljivim trijumfom nad ekipom Crvenke, dok je težak poraz doživela je i ekipa BSK-a i to od drugoplasiranog Kulpina.

Rezultati i izveštaji sa utakmica ovog kola: Borac 46 – Žak 2:0 (0:0) (Zapisnik), ČSK – Rusin 3:1 (0:0) (Zapisnik), Kula – Budućnost (M) 4:1 (1:1) (Zapisnik), Budućnost (P) – Crvenka 8:0 (3:0) (Zapisnik), Polet – Soko 3:1 (2:0) (Zapisnik), Budućnost (G) – Krila Krajine 2:1 (1:0) (Zapisnik), Kulpin – BSK 6:0 (Zapisnik), Lipar – Radnički 1918 – 2:4 (0:2) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 36, Kulpin 35, Budućnost (G) 33, Radnički 1918 – 31, Borac 46 – 27, Žak 26, Budućnost (M) 21, Lipar 20, BSK 20, Krila Krajine 19, ČSK 16, Crvenka 15, Polet 14, Kula 13, Rusin 11, Soko 3.

Parovi narednog (16) kola: Žak – Radnički 1918, Lipar – BSK, Kulpin – Krila Krajine, Budućnost (G) – Soko, Polet – Crvenka, Budućnost (P) – Budućnost (M), Kula – Rusin, ČSK – Borac 46.