Završen zimski turnir u malom fudbalu u Apatinu

sport - 025.rs

U Apatinu je završen trinaestodnevni tradicionalni zimski turnir u malom fudbalu. Ovaj turnir organizovao je Sportski savez opštine Apatin, a ovogodišnji pobednik turnira je ekipa “Munižaba prevoz”, koja je praktično odbranila prošlogodišnju titulu, savladavši u finalu ekipu “Prigrevice”.

Pobednici su osvojili vrednu nagradu u iznosu od 200.000 dinara, drugoplasirana “Prigrevica” nagrađena je sa 80.000, a za treće mesto je ekipa “PG Tasić” iz Srpskog Miletića osvojila 40.000 dinara.

Osim seniorske konkurencije, takmičili su se i veterani, a krajnji rezultat na tabeli je sledeći – prva je bila ekipa “Picerija Zamak”, druga “Restoran Marina-Nani”, dok je treće mesto pripalo ekipi “Keramike Ćopić”.

U mlađim kategorijama, prvo mesto pripalo je ekipi “ASM Kovačević”, drugoplasirana je bila ekipa “Barok”, dok se na trećem mestu našla ekipa “Kovačević gradnja”. Među pionirima su trijumfovali “Štrumfovi”, drugo mesto zauzela je ekipa “Krugovi” iz Sombora, a trećeplasirana je bila ekipa “Dračo vodovoda”. Kod najmlađih učesnika, prvo mesto zauzela je ekipa “Orlova”, drugo mesto zauzela je ekipa “Drugi maj”, dok je treće mesto osvojila ekipa “Pantera”.

Iz Sportskog saveta su naveli da je održan još jedan u nizu kvalitetnih turnira, a posećenost je ove godine bila rekordna, posebno tokom finalnog dana, kada se u hali obrelo preko 700 gledalaca.

Turnir je imao i humanitarni karakter, te je tokom ove sportske manifestacije prikupljeno 17 hiljada dinara za Danila Balaća.