Zbog tuče prekinut derbi u Kupusini

Derbi susret 12. kola MFL Sombor 1. razred, između kupusinskog Partizana i Stanišića 1920, koji je odigran u sredu u Kupusini, prekinut je u 43. minutu kod rezultata 1:1. Razlog prekida je, kako se navodi, tuča, odnosno napad na sudiju Nemanju Đurđevića iz Aleksa Šantića, od strane domaćih fudbalera.
Incident se dogodio nakon što je arbitar u pomenutom minutu dosudio kazneni udarac za goste, što se domaćim fudbalerima nije dopalo, pa je usledilo koškanje, koje je kasnije preraslo u tuču, pa je po logici stvari usledio prekid. Strasti su se smirile tek kada je intervenisala policija, a nekoliko vinovnika je privedeno da daju izjave i kako saznajemo protiv njih će biti podnete sudske prijave. Nema sumnje da će i Disciplinska komisija PFL Sombor 1. razred imati pune ruke posla i da je za pojedince ova sezona gotova.
Inače, ova utakmica je trebalo da se odigra u subotu, ali je na zahtev gostiju
pomeren termin. Razlog odlaganja je usledio jer je deo igrača gostujućeg sastava bio bolestan, pa je određena sreda da se odigra ova utakmica. Kakav će epilog dobiti ovaj incident ostaje da se vidi, ali jedno je evidentno, fudbal je izgubio najviše. Umesto da se uživalo u derbiju koji je imao sjajan početak, jer su gosti poveli u drugom, a domaći izjednačili u 12. minutu, došlo je do tužnog i neželjenog kraja.