Zvezda eliminisana u Moldaviji!

Fudbaleri Crvene Zvezde poraženi su sinoć u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona od moldavskog prvaka Šerifa rezultatom 1:0 (1:0).

Igrao se drugi minut nadoknade prvog poluvremena (45+2 min) kada je odbrana crveno-belih prvi i jedini put kapitulirala na ovom meču. Gol za Moldavce postigao je Danilo Arboleda.

Pokušavala je Zvezda u drugom poluvremenu da pronađe put do gola Šerifa i da dođe do povoljnog rezultata u Tiraspolju, , ali sem par šansi prvak Srbije ništa konkretno nije uradio do kraja meča.

Ovim porazom beogradski crveno-beli su eliminisani iz kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je u prvom meču u Beogradu meč završen rezultatom 1:1.

Šampion Srbije takmičenje u Evropi nastaviće u poslednjem kolu kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope protiv rumunskog Kluža.

Prvi meč igraće se na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu 19. avgusta, dok je revanš susret nedelju dana kasnije u Rumuniji.