Zvezda grabi ka tituli – Partizan lagano do tri boda protiv Voše

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su još jedan siguran korak ka tituli, ubedljivo su slavili protiv niškog Radničkog rezultatom 4:1, do šampionskog slavlja trebaju im još četiri boda u naredne dve utakmice.

Da će bodovi u duelu sa Nišlijama ostati na “Marakani” bilo je jasno već sredinom poluvremena kada je Ohi prekinuo golgeterski post i doneo svom timu tri gola prednosti.

Prvu ozbiljniju akciju Zvezda je pretvorila u vođstvo. U 8. minutu, Kanga je proigrao Ohija koji je prihvatio loptu u kaznenom prostoru okrenut leđima golu. Štoper Nišlija Stanković ga je naivno faulirao, povukavši ga za dres. Norvežanin je završio na zemlji, dosuđen je penal koji je Aleksandar Katai realizovao za vođstvo.

Tri minuta kasnije Ben je sa desne strane centrirao na drugu stativu, natrčao je Aleksandar Katai, a njegov šut u bliži ugao odbranio golman Filip Dujmović. Na odbitak je reagovao Mirko Ivanić, neodbranjivo je ciljao mrežu rivala i povisio na 2:0.

Sredinom poluvremena akciju crveno-belih pokrenuo je Milan Rodić, dubinskom loptom proigrao je Ohija, Norvežanin je bio bolji u duelu od čuvara, i potom rutinski pogodio za ubedljivih 3:0.

Do kraja prvog dela igre, Ohi je propustio još dve povoljne prilike, a u nastavku je izabranicima Dejana Stankovića preostalo da rutinski meč privedu kraju.

U 55. minutu Radnički je izveo lepu akciju po desnoj strani posle koje je smanjio vođstvo Zvezde na 3:1. Mićibući je poslao dubinsku loptu Štuliću, usledila je asistencija u kaznenom prostoru za talentovanog Stefana Mitrovića. Udarcem po zemlji napadač gostiju matirao je Milana Borjana.

Isti igrač imao je još dve prilike, najpre je uzdrmao prečku, a malo kasnije promašio je “zicer”

Tek što su Nišlije smanjile rezultat, usledio je odgovor Zvezde. Lako su crveno-beli stigli do kaznenog prostora gostiju, na kraju Ohin je nonšalantno završio akciju za 4:1.

Terzić i Rikardo kobni po Vojvodinu – Moglo je biti i ubedljivije

Partizan je u 35. kolu Linglong Superlige savladao Vojvodinu sa 2:1. Vojvodina je pokušala, ali nije uspela da parira zbog evidentne razlike u kvalitetu koja je krunisana golovima Terzića i Rikarda.

Pre samog početka meča, fudbaleri i svi prisutni na stadionu održali su minut ćutanja u čast nedavno preminulog Ivice Osima, legende sarajevskog Željezničara i bivšeg trenera Partizana.

Crno-beli su već u četvrtom minutu došli do vođstva nakon odličnog šuta mladog Nikole Terzića. Kvinsi Menig je sjajno istrčao kontra-napad, iskoristio prostor pa proigrao Terzića, koji je veoma mudrim udarcem iz prve pronašao put do mreže.

Prvu šansu za Vojvodinu imao je crnogorski napadač, Igor Vukčević, koji je iz peterca pokušao da savlada Nemanju Stevanovića, ali je golman Partizana bio dobro postavljen i bez mnogo problema zaustavio udarac.

Domaći su i nakon gola nastavili sa konstantnom ofanzivom, te su se šanse samo ređale, a jednu od boljih imao je Bibars Natho u 25. minutu, kada je glavom šutirao nakon centaršuta Meniga, ali je Emil Rockov bio na mestu.

Rikardo Gomeš je u 33. minutu imao šansu da duplira prednost svog tima, kada je istrčao sam pred golmana Vojvodine, ali nije uspeo da ga savlada.

Ipak, samo sedam minuta kasnije, napadač je zatresao mrežu. Natho je poslao fantastičan pas ka Rikardu koji se odlično otvorio, potom došao do šesnaesterca, gde se lako oslobodio dva protivnička defanzivca i pogodio unutrašnji deo stative, nakon čega se lopta odbila u mrežu za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvreme je na početku bilo znatno sporije nego prvo, te su prvu šansu imali gosti i to tek u 67. minutu kada je Miljan Vukadinović solidno šutirao sa levog boka, ali je bio neprecizan i lopta je završila u gol autu.

Prvu pravu šansu u nastavku videli smo tek u 81. minutu. Lazar Marković je primio loptu na liniji šesnaesterca, potom iskoristio brzinu i našao poziciju za udarac levom nogom, ali nije bio dovoljno precizan.

Ipak, uspeli su gosti da ublaže svoj poraz pogotkom u sudijskoj nadoknadi. Mihajlo Nešković je u 96. minutu uspeo posle jednog odbitka uspeo da zatrese mrežu Partizana, nakon čega je gol prvobitno poništen, a onda priznat nakon intervencije iz VAR sobe.

Izvor: Arena sport / Foto: FB Crvena zvezda