Zvezda ipak poražena od Makabija

Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su Makabiju u Haifi, u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona i izgubili sa 3:2. Poveo je domaćin, zatim je prvak Srbije preokrenuo na 2:1, golovima Aleksandra Pešića i Gelora Kange, ali je onda samo za deset minuta domaćin izborio povoljan rezultat. Koban za ekipu Dejana Stankovića je bio Frenci Pjero sa dva gola, a trijumf je izborio Tjaron Šeri.

Sada je pred oba tima novi meč, u utorak na stadionu “Rajko Mitić”. I tada će se znati ko će u grupu Lige šampiona, a ko u grupnu fazu Lige Evrope. Ali jasno je da je srpski tim u nepovoljnijem položaju.

Crveno-beli su ove sezone prvi put poraženi, posle pet mečeva u Superligi Srbije i dva u kvalifikacijama za Ligu šampiona. U pomenutim utakmicama Zvezda je uglavnom lako izlazila na kraj sa protivnicima, ali je večeras imala prvi ozbiljan test. I nije položila. A bila je u suštini u najjačem mogućem sastavu.

Od početka meča koji je odigran pred 30.000 navijača, u paklenoj atmosferi domaćin je nametnuo svoj ritam i dominirao. To su i materijalizovali u 18. minutu, kada su Dolev Haziza i Pjero izašli na kraj sa odbranom prilično lako.

A onda je Zvezda uzvratila sa dva gola, u 13 minuta. Prvo je Pešić sproveo u mrežu šut imenjaka Kataija. I crveno-beli su opet bili u igri. A već u 40. preokrenula, što je bio idealan scenario. A treba reći i da je Osman Buakri propustio veliku priliku. Ali sve je palo veoma brzo u nastavku. Skok Pjeroa je bio samo najava preokreta, a Šeri je poslao loptu u donji deo mreže. I to je bio i konačan rezultat.

Golovi domaćina su ukazali na ozbiljne probleme u odbrani crveno-belih (koja je bila kompletna), posebno kod prvog i drugog, a ispostavilo se da je Pešić bio u pravu kada je rekao da je Haziza najopasniji igrač. Učestvovao je u sva tri gola.

U nastavku, pokušao je Stanković nešto da promeni izmenama, pa je tako Kataija zamenio Slavoljub Srnić, Bukarija Stefan Mitrović, Kangu Seku Sanogo, Pešića El Fardu Ben. Da je Milan Pavkov doputovao u Izrael, verovatno bi on zamenio Pešića, pa je izbor pao na ofanzivca sa Komora.

U ostalim mečevima večeri, Karabag i Viktorija Plzenj su odigrali bez golova, dok je Benfika na gostovanju u Poljskoj pobedila kijevski Dinamo sa 2:0.