Zvezda je prva u grupi! Crveno-beli u osmini finala Lige Evrope

Crvena zvezda

Crveno-beli su remijem u Bragi 1:1 (0:0), a zbog remija Ludogoreca i Midtjilanda osvojili prvo mesto u F grupi i plasman u osminu finala Lige Evrope.

Istorija se ponovila u Bragi, ova generacija Crvene zvezde uspela je kao i ona 2005. godine da ne izgubi u Portugalu, ali je zbog povoljnog ishoda u Razgradu osvojila prvo mesto u F grupi i plasirala se u osmini finala Lige Evrope.

Sjajan uspeh crveno-belih jer će preskočiti tu šesnaestinu finala Lige Evrope (ili plej of osmine finala kako ga zovu) i rivala će saznati tek 25. marta kada se završe mečevi te šesnaestine finala. Hrabro, muški, igrači Crvene zvezde su pokazali karakter i sasvim zasluženo su ostali neporaženi. Golovi su bili plod grešaka, dva penala, prvo je Galeno u 52. minutu matirao Borjana, a zatim je Katai sa 11 metara pogodio mrežu Brage u 69. minutu za konačnih 1:1.

Braga je imala posed lopte, prividnu inicijativu, više šuteva (12/5), kornera (8/3), ali Crvena zvezda je u prvom delu uspela da sačuva mrežu. Slavoljub Srnić je uspešno odmenio Njegoša Petrovića (povredio se na zagrevanju) na mestu zadnjeg veznog, pomogao je odličnom Geloru Kangi da sem Medeiroša, koji se sjajno ubacivao između linija i šutirao četiri puta na gol Borjana, rasturi glavne organizatore igre.

Ti centaršutevi sa strane uglavnom su pripadali odbrani Zvezde koja je vrlo dobro funkcionisala sa trojicom štopera. I ne samo da je uspela da od gola udalji najboljeg igrača i strelca Potugalaca Rikarda Ortu, već je uspevala da uzvrati jer je igrala odvažno, radila baš ono što je hteo Dejan Stanković: kad je patila – patila je timski, kad je napadala, napadala je timski.

Golman Brage je u 13. minutu zaustavio bombu Gelora Kange sa 20-tak metara, a u 40. je zaustavio i pokušaj Mirka Ivanića koji je bio dobro čuvan u prvom delu.

Ništa se nije promenilo na startu drugog dela sve do 52. minuta i nerazumljive intervencije Marka Gobeljića. Posle kornera igrao je rukom, penal je Galeno jeftino pretvorio u vođstvo za Bragu.

Kako je Braga došla do vođstva, tako je poklonila Zvezdi izjednačenje. Oborili su defanzivci Radovana Pankova na prekidu, a Aleksandar Katai je u 69. minutu doneo izjednačenje. U tom momentu je bila prva u grupi.

Do kraja meča, Zvezda se muški branila, Braga je napadala ali je ostalo 1:1. Zbog remija u Bugarskoj, i Braga će ostati u šesnaestini finala Lige Evrope, dok će Midtjiland biti mogući potencijalni rival Partizanu u šesnaestini finala Lige konferencija.

Izvor: Euronews Srbija / Foto: Crvena zvezda