Zvezda je šampion ABA lige: Crveno-beli “pomeli” Partizan u finalu

Partizan zvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u Areni 76:82 i došli do nove titule šampiona ABA lige.

Ovo je sedmi trofej regionalnog košarkaškog takmičenja za ekipu Zvezde i finalna serija koja posle dosta godina koja nije otišla u pet mečeva. Inače, ovim trijumfom izjednačili su se večitim rivalom koji je prošle godine osmojio sedmi trofej.

Što se samog meča tiče, crveno-beli su od starta serije bili ozbiljniji i bolji protivnik što je na kraju rezultiralo “metlom”. Ovaj treći meč kao i ostala dva protekla su u znaku totalne dominacije ekipe sa Malog Kalemegdana. Ekipa Partizana je konstantno bila u zaostatku i pokušavala da stigne što na kraju nije uspela. Sferopulos je odradio sjajan posao i zasluženo vodio svoju ekipu do velikog uspeha. Zanimljiva činjenica je da je ovo šesti uzastopni trijumf Zvezde nad Partizanom.

A sjajni Brazilac Jago dos Santos je proglašen za MVP-ja finalne serije.

40′ – KRAJ MEČA!! Crvena zvezda je šampion ABA lige sedmi put u istoriji. Nakon drame u finišu, crveno-beli su uspeli da ostanu mirni i završe meč u svoju korist. Rezultat na kraju 76:82

40′ – Drama u Areni, Partizan nakon neverovatne trojke Avramovića stiže na posed zaostatka na samo 45 sekundi do kraja, rezultat 75:78

38′ – Ekipa Partizana u ogromnim problemima. Nekoliko loših odluka u napadu i odbrani dovode do toga da se crveno-beli još jednom odlepe na velikih +7 na samo dva minuta do kraja utakmice

36′ – Crno-beli pojačavaju odbranu i teraju Davidovca na težak šut koji on promašuje nakon čega pametno koriste napad. Ponjitka pronalazi Smajlagića u srcu reketa koji postiže lake poene, rezultat 70:74

35′ – Nakon mini serije Anđušića koji dovodi ekipu na -2, Teodosić preuzima odgovornost i koristi miskomunikaciju odbrane Partizana i poentira za tri poena, rezultat 68:73

34′ – Partizan rezervnom petorkom pronalazi ritam i vraća se u meč. Anđušić i Trifunović unose novu energiju i smanjuju prednost Crvene zvezde, utakmica ulazi u dramatičan finiš

30′ – Kraj treće čevrtine! Crvena zvezda uspeva da još jednom uhvati ritam i preuzme kontrolu nad mečom. Najzaslužniji za pogodnu poziciju crveno-belih je raspoloženi Jago dos Santos koji je postigao dve trojke uz nekoliko odličnih asistencija. Partizan je pred velikim izazovom jer u poslednjih 10 minuta ulazi sa zaostatkom od 7 poena.

26′ – Zvezda na krilima Jaga dos Santosa pravi seriju 8:0 i vraća se u prednost. Omaleni Brazilac asistira Mitroviću za lake poene, zatim u narednom napadu pogađa trojku. Nakon toga Teodosić u svom stilu asistira Mitroviću za novih +8, rezultat 44:52

23′ – Sporiji početak drugog dela susreta, Zvezda ima velikih problema u napadu gde prvih par minuta ne uspeva da poentira. Sa druge strane, crno-beli energijom Avramovića koji pogađa trojku dolaze do prve prednosti na meču, rezultat 44:42

20′ – Kraj prvog poluvremena! Zvezda u većem delu prvog poluvremena u kontroli nad mečom. Crveno-beli takođe kontrolišu skok i kao što je slučaj u većini večitih derbija do sada imaju veći broj asistencija. Sa druge Partizan uspeva da održi priključak zahvaljujući odličnom energijom Avramovića i Smita. Rezervisti Partizana vraćaju ekipu u meč i ne dozvoljavaju Zvezdi da napravi veću razliku. Rezultat nakon prvih 20 minuta 38:42

17′ – Avramović energijom diže Arenu na noge, Partizan nakon dužeg vremena ima rezultatski egal – 33:33

16′ – Rezultatska klackalica u Areni. Zvezda uspešno održava malu prednost, rezultat 27:29

12′ – Sporiji početak druge deonice, nakon serije driblinga protiv Gilespija, Anđušić se javlja trojkom što tera Sferopulosa na tajm-aut. Rezultat 25:26

10′ – Kraj prve četvrtine! Nakon prvih 10 minuta Zvezda ima minimalnu prednost. Crveno-beli su bolje otvorili meč i u jednom trenutku imali čak +8, ali je koncentracija Partizana u finišu prve deonice donela crno-belima seriju poena i dovela ih na -2, rezultat 18:20

7′ – Zvezda bolje trči, Partizan u serijama igra, rezultat 11:16 u korist crveno-belih

4′ – Partizan ne uspeva da reši napade na početku, Zvezda mirna i sigurna u rešavanju poseda. Nedović pogađa za 3 za ranih +8 što je nateralo Obradovića da pozove taj-aut

3′ – Dobar početak Zvezde, sve napade su iskoristili crveno-beli i uspešno poentirali, rezlultat 4:9

20:31 1′ – Treći meč finalne serije ABA lige između Partizana i Crvene zvezde u Areni je počeo.

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde od 20.30 igraju treći meč finalne serije ABA lige u Areni.

Pred nama je treći čin finala regionalnog košarkaškog takmičenja u kome crveno-beli imaju veliku prednost. Zvezda je uspela uspešno da iskoristi domaći teren i povede sa velikih 2:0 u seriji.

Nakon velike borbe u meču koji je trajao skoro dva i po sata, ekipa sa Malog Kalemegdana uspela je da slavi sa 85:82. Drugi meč, ipak, je od starta do samog kraja bio u znaku košarkaša Zvezde. Ekipa Joanisa Sferopulosa je u potpunosti tokom celog meča imala inicijativu i kontrolu i na kraju slavila sa nešto ubedljivijih 80:73.

Partizan sada ima meč pred svojim navijačim u svom domu i šansu da se u potpunosti vrati u igru za šampionski trofej regiona. Ukoliko crno-beli uspeju da savladaju večitog rivala večeras, na programu će biti i drugi meč pred njihovim navijačima. Obradović i ekipa su svesni da ovaj meč može da znači i kraj njihovog pohoda na odbranu titule pa će svim silama pokušati da ostvare pozitivan rezultat.

Ono što ne volimo da čujemo je da se danas pre treninga u Areni, kada su se ekipe mimoilazile zbog treninga, desio se incident u kome su učestvovali Džejms Naneli i Stefan Lazarević. Dva košarkaša su se najpre pokačila verbalno, a onda je sukob prerastao u fizički u kome je Lazarević zaradio povredu lica. O ovoj temi prva se zvaničnim saopštenjem javnosti javila Zvezda, zatim se javio i Partizan koji je pozvao nadležne organe na reakciju. Pored klubova oglasilo se i Tužilaštvo.

Zbog toga će Zvezda, pored Topića, biti i bez Lazarevića na večerašnjem susretu. Njega će u sastavu zameniti Džavonte Smart.

Što se tiče Partizana, oni će biti kompletni, a ostaje da se vidi šta će biti sa Nanelijem.

Nemile scene su svakako dodatno “podgrejale” atmosferu pred večerašnji susret pa nas tako očekuje još jedna prava gladijatorka borba na terenu.

Meč je na programu od 20.30, a direktan prenos je obezbedila Arena sport.