Zvezda opet uništila Kolubaru! Šampion već pobegao Partizanu

Crvena zvezda

Posle uspešnog starta sezone u kojoj brane titulu, fudbaleri Crvene zvezde nastavili su sa trijumfima na svom stadionu, na “Rajku Mitiću”. Ovog puta, u drugom kolu Kolubara je pobeđena sa 5:0, a treba reći da je prošle sezone ekipa Dejana Stankovića slavila sa 7:1 u Lazarevcu i sa 3:0 kod kuće.

Tako da slobodno možemo da kažemo da Kolubara postaje “mušterija” crveno-belima koji su nastavili sa efikasnim partijama. Podsetimo, u uvodnom kolu savladan je Radnički sa 4:0, pa je tako Zvezde izbegla boljku, lošeg starta u sezoni.

Na ovaj način, crveno-beli su iskoristili remi Partizana u Nišu, pa su pobegli na plus dva boda, još u uvodnim kolima. Ali ne i Vojvodini, koja je vezala drugu pobedu (protiv Mladost GAT 4:0), pa su sada dva tima u vrhu sa po šest bodova.

Ali, vratimo se večerašnjem meču koji je uživo gledalo 10.174 navijača. Zvezda je potpuno zasluženo pobedila, a već posle prvih 45 minuta bilo je 5:0, uz po dva gola Aleksandra Kataija i Milana Pavkova, a u strelce se upisao i Gelor Kanga. Mada je rezultat mogao da bude i drugačiji, ali je Osmanu Bukariju poništen gol zbog ofsajda, a Balša Popović odbranio penal Stefanu Lekoviću.

Domaćin je potvrdio ulogu favorita, pa je od početka krenuo silovito. Već u devetom minutu, Katai je postigao efektan gol i “načeo” mrežu mladog Popovića. Do 25. minuta, data su još tri gola, pa je pitanje pobednika bilo rešeno. Ono što može da raduje Stankovića je da se njegov tim tada nije zadovoljavao, već je i dalje napadao. Dao je i gol Osman Bukari, ali je poništen zbog ofsajda. Ipak, Kanga je povećao na 5:0, što je (ispostavilo se) bio i konačan rezultat.

I u nastavku meča, Zvezda je bila dominantnija, konstantno napadala, a jedina šansa za goste bila je u završnici. Tada je Stefan Marjanović “opalio” ali je prečka spasila Borjana koji je večeras retko bio u opasnosti.

Na osnovu statistike, vidi se odnos snaga. Ukupno 18 prema jednom šutu, u kornerima 12 prema dva, a posed lopte 59 prema 41 odsto.

Razvoj događaja na terenu je dozvolio Stankoviću da u završnici da šansu mladim igračima, Lučiću i Lekoviću, a starter je bio i mladi Nikola Stanković koji je bio na mesta desnog beka, umesto Marka Gobeljića koji je sada prva opcija za ovu poziciju, posle odlaska Kristijana Pičinija.

U narednom kolu Kolubara će dočekati niški Radnički, a Zvezda će gostovati u Lučanima. A treba reći da će Zvezda u ponedeljak u podne saznati ime protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.