Zvezda poražena u Škotskoj

zvezda

Izabranici Dejana Stankovića poraženi su od ekipe Rendžersa u prvom meču osmine finala Lige Evrope – 3:0 (2:0).

Furiozan start meča mogao je da već u 3. minutu donese veliku radost navijačima srpskog šampiona, kada je Katai zatresao mrežu domaćina, ali je sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

Ipak, svega nekoliko minuta kasnije, Srnić je nespretno reagovao i na ivici šesnaesterca oborio Kenta, a sudija dosudio jedanaesterac za domaćina. Siguran egzekutor bio je Tavernije i doveo Rendžers u vođstvo od 1:0.

U nastavku je Zvezda ponovo pokušavala da stigne do gola Rendžersa uz pomoć Kataija, koji ponovo postiže gol, a sudija još jednom visoko diže zastavicu – ofsajd.

Kao i kod prethodne situacije, Rendžers opet kažnjava nesrećnu Zvezdu, a Morelos nakon sporne situacije šalje loptu iza Borjana u 23. minutu.

Samo minut kasnije, penal za Zvezdu. Ivanić je oboren od strane Džeka, loptu je uzeo Katai, a Mekgregor na fenomenalan način jednom rukom “skida” udarac najboljeg fudbalera srpskog šampiona i ostavlja rezultat na 2:0.

Do kraja poluvremena, Ohi je imao sjajnu priliku da smanji prednost, ali je loše zahvatio loptu ispred Mekgregora.

Što se drugog dela tiče, već u 51. minutu, bilo je jasno da će Rendžers slaviti na kraju.

Tavernije je sjajno izveo korner, a nebeski skok Baloguna bio je dovoljan da glavom smesti loptu u mrežu Milana Borjana za velikih i nedostižnih 3:0.

Kanga je oprobao svoj udarac sa više od 25 metara, koji je završio na prečki, a kasnije se Ben nije najbolje snašao i šansa je otišla u nepovrat.

Ubrzo je usledio kraj meča, Zvezda je doživela bolan poraz i imaće i te kako za čim da žali, pošto nije iskoristila svoje šanse da dođe do povoljnog rezultata pred revanš u Beogradu koji je zakazan za naredni četvrtak.

Izvor: Objektiv / Foto: FK Crvena zvezda