Zvezda rutinirala IMT! Šampion sa pola gasa odbio napad Partizana!

Crvena Zvezda

Zasela je Crvena zvezda na prvo mesto Superlige Srbije i posle remija u derbiju ušla u seriju pobeda. Nanizali su crveno-beli trijumfe protiv niškog i kragujevačkog Radničkog, te Javora i to sve bez primljenog gola, a besprekoran skor nastavili su večeras na svom stadionu protiv IMT-a – 2:0.

Rutinski je šampion odradio posao protiv Traktorista. Što bi se reklo, s pola gasa su izabranici Vladana Milojevića izašli na kraj sa debitanom u superligaškom društvu, koji će, istini za volju, moći i te kako da žali što na najvećem srpskom stadionu nije došao barem do utešnog gola.

Crveno-beli su večeras sve rešili eksprenim golovima na otvaranju prvog i drugog poluvremena. Igrao se 4. minut kada je mladi Šljivić sjajno utrčao po levoj strani u kazneni prostor gostiju i potom u maniru najiskusnijih golgetera poslao loptu po zemlji u suprotan ugao Kneževića.

Rano primljeni gol nije pokolebao Traktoriste. Svaku priliku su fudbaleri novobeogradskog kluba koristili da izađu na polovinu Crvene zvezde, čiji su fudbaleri strpljivo čekali priliku da postignu i drugi gol i tako definitivno prelome meč u svoju korist.

To su dočekali u 48. minutu. Milan Rodić je iskoristio neodlučnost dvojice fudbalera gostiju da uzme loptu na 16 metara i potom je pošalje u mrežu za, ispostaviće se na kraju, konačnih 2:0.

DRUGO POLUVREME

90. MINUT – KRAJ! Crvena zvezda je pobedila IMT 2:0!

85. MINUT – Sjajno je Knežević gađao gornju ugao gola IMT-a, ali je lopta prohujala pored mesta gde se spajaju stativa i prečka.

83. MINUT – Kanga je probao sa distance, ali je lopta otišla preko prečke. Posle toga Gabonac je seo na travu, požalivši se na povredu. Ubrzo ga je zamenio Knežević, dok je Radojević u igri umesto Rodića. Sa šest bonusa crveno-beli završavaju meč.

81. MINUT – Radočaja menja Boston Bilaps.

77. MINUT – Posle centaršuta Mimovića, Sremčević je šutirao glavom, ali je lopta prošla pored gola.

75. MINUT – Sremčević je zamenio Krasoa.

71. MINUT – Nova prilika za IMT i još jednom je Radočaj bio veoma slab u završnici akcije.

63. MINUT – PONIŠTEN PENAL! Milanović je najpre dosudio penal za crveno-bele, ali je potom dobio poziv iz VAR sobe, pogledao snimak i odlučio da promeni prvobitnu odluku.

61. MINUT – Nova promena kod gostiju. Miloša Lukovića je zamenio Jović, dok je Luka Luković na terenu umesto Lutovca.

59. MINUT – Dvostruka promena u Zvezdi. Katai i Stamenić su zamenili Šljivića i Hvanga.

50. MINUT – Kakva šansa za IMT! Radočaj je sa dva metra trebalo samo da ubaci loptu u praznu mrežu, ali je “ispod zemlje” isplivao Glazer i paradom sačuvao mrežu.

48. MINUT – GOOOL! Rodić je duplirao vođstvo Zvezde!

46. MINUT – Nastavljen je meč. Dvostruka promena kod gostiju, Kijevčanina je zamenio Zulfić, a Bastaju Ćirković.

45. MINUT – Završeno je prvo poluvreme na Marakani. Zvezda vodi protiv IMT-a 1:0.

42. MINUT – Pokušavaju crveno-beli da stignu i do drugog gola, ali lopta teško prolazi kroz zgusnutu odbranu gostiju.

36. MINUT – Ponovo preti Šljivić, ovoga puta je šutirao preko gola.

33. MINUT – Još jendom je pokušao Šljivić, ovoga puta sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta bila prespora i preslaba da bi napravila više poteškoća Kneževiću.

29. MINUT – Prvi žuti karton na meču dobija Uroš Spajić.

25. MINUT – Velika greška defanzivaca IMT-a, Kraso je izašao gotovo sam pred golmana gostiju, koji je, ipak, uspeo da sačuva svoju mrežu.

24. MINUT – Pokušavaju gosti da ugroze crveno-bele, sve češće su pred kaznenim prostorom Zvezde, ali zasad ne uspevaju ozbiljnije da priprete Glazeru.

18. MINUT – Pokušao je Spajić sa oko 25 metara, po sredini gola, ali je lopta otišla preko prečke.

16. MINUT – Posle uzbudljivog početka meča, malo je opao tempo igre na Marakani.

9. MINUT – Prete i gosti. Kijevčanin je šutirao sa preko 20 metara, ali je Glazer uspeo loptu da prebaci preko prečke u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol crveno-belih.

4. MINUT – GOOOL! Vodi Zvezda, strelac je Šljivić! Mladi fudbaler je ušao u kazneni prostor po levoj strani i onda loptu plasirao kroz noge jednog defanzivca gostiju, pored golmana, u malu mrežu suprotnog ugla.

2. MINUT – Ivanić je prvi zapretio, ali je golman IMT-a uspeo da sačuva mrežu.

1. MINUT – Meč je počeo, prvi su sa centra krenuli fudbaleri IMT-a, koji u prvom poluvremenu napadaju ka golu ispod severne tribine Marakane.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mimović, Spajić, Điga, Rodić – Kanga, Hvan– Olajinka, Ivanić, Šljivić– Kraso.

IMT: Knežević – Lutovac, Lambulić, Delević, Džinović – Bastaja, Kijevčanin – Krstić, Radočaj, Terzić – M.Luković.

– Iako do početka letnjeg prelaznog roka ima još puno vremena, već je počelo da se spekuliše o potencijalnim pojačanjima crveno-belih. O kome se radi pročitajte u posebnom tekstu.

– Tužna vest stigla je na Maraknu pre nekoliko dana, pošto je preminuo nekadašnji fudbaler, kasnije i operativac Crvene zvezde.