Zvezda ubedljivo savladala Vojvodinu na startu Superlige Srbije

Crvena zvezda

Šestostruki uzastopni šampion, Crvena zvezda, počela je ubedljivom pobedom novi šampionat Superlige Srbije, pošto je kao domaćin savladala Vojvodinu rezultatom 5:0.

Domaćin je pred 16.213 navijača poveo već u 12. minutu sa penala. Glavni arbitar Aleksandar Živković je duel Busnića i Olajinke u šesnaestercu okarakterisao kao prekršaj, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Žan-Filip Kraso. Busnić je u 25. minutu dobio drugu javnu opomenu, pošto je “požuteo” prethodno kad je dosuđen penal, a u 45. minutu Zvezda je duplirala prednost autogolom Milosavljevića. Kraso je drugim golom na meču, posle asistencije Kangve, povećao na 3:0 u 53. minutu. Na 4:0 povećao je rezervista Vladimir Lučić u 70. minutu, kad je postigao lep gol sa oko 14, 15 metara posle asistencije Bukarija. Konačan rezultat postavio je Bukari u 80. minutu posle odličnog solo prodora.

Zvezda će u drugom kolu narednog vikenda ugostiti Napredak, dok će Vojvodina, koja je igrala u kombinovanom sastavu, na teren već u četvrtak, kad dočekuje APOEL u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, a zatim će u nedelju u derbiju 2. kola Superlige ugostiti Partizan.