Aleksa Bjelajac bronzani na prvenstvu Pokrajine

Proteklog vikenda, u Stepanovićevu je održano juniorsko prvenstvo Vojvodine  u džudou. Među učesnicima su bili i predstavnici Džudo kluba „Bačka“ iz Sombora. Dva takmičara somborskog kluba izborila su pravo nastupa na Prvenstvu Srbije, koje je na programu 20.  aprila.

Aleksa Bjelajac, u kategoriji do 81 kg, osvojio je bronzanu medalju i treće mesto. U istoj kategoriji, Andej Vitković (još uvek kadet) bio je peti. Lana Ćeran je nastupila u kategoriji do 57 kg. Zauzela je peto mesto, dok je Luka Jež (81 kg) bio deveti.

Džudiste je na ovom takmičenju vodio trener Nikola Lemić, dok je kontrolor suđenja bio Nemanja Malbaški.