Ana Novković i Matija Šijan na pobedničkom postolju u Beogradu

Sportisti

Atletičari „Hajduk Maraton tima“ proteklog vikenda učestvovali su na Otvorenom prvenstvu Beograda. Najpre je u subotu, 10. februara, održano Otvoreno prvenstvo za mlađe pionire, a boje „Hajduka“ branilo je 14 atletičara. Najbolji plasman ostvario je Matija Šijan, koji je sa vremenom 2 minuta, 24 sekunde i 79 stotinki zauzeo treće mesto na 800 metara. U istoj disciplini još dvojica atletičara iz Kule bili su među prvih deset: Luka Bublić bio je osmi, dok je Mihajlo Mijatović bio deveti. Dan kasnije je održano takmičenje za starije pionire, a i sa ovog takmičenja jedna medalja je pripala „Hajduku“. Naime, velika atletska nada, Ana Novković, osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju na 1500 metara sa vremenom 5 minuta, 17 sekundi i 53 stotinke. Pored nje, na 60 metara učestvovala je i Lena Kilibarda koja je zauzela 25. mesto od ukupno 103 takmičarki u ovoj disciplini.