Apatin: Rukometaši poraženi na gostovanju u Banatskom Karlovcu

sport

Rukometaši „Apatina“ poraženi su na startu drugog dela šampionata na gostovanju u Banatskom Karlovcu od istoimene ekipe sa 25:23 (11:12). Tokom prvog poluvremena viđena je izjednačena igra oba tima. Domaćin je od prvog minuta poveo, imali su minimalnu prednost sve do 23. minuta susreta kada su gosti pogotkom kapitena Čedomira Milojevića prvi put prešli u vođstvo, da bi nedugo potom i Pilipović novim golom duplirao prednost svog tima. Domaćin je do odlaska na odmor poravnao rezultat. Ipak, golom Miloša Brauna u poslednjim trenucima prvog dela Apatin na odmor odlazi sa golom prednosti (11:12). Nastavak donosi više neizvesnosti. Gosti u 34. minutu odlaze na +3, međutim samo desetak minuta je bilo potrebno domaćem sastavu da poravna rezultat. U finišu utakmice domaćin je mini serijom 3:0 poveo sa 24:21 što će se ispostaviti kao odlučujući momenat susreta.

Nakon ovog kola oba tima imaju po deset bodova. Aleksandar Pilipović bio je najbolji pojedinac meča sa deset pogodaka. Izveštaj sa utakmice možete pogledati u prilogu. U narednom kolu, „Apatin“ dočekuje petoplasiranu „Mladost TSK“ iz Bačkog Jarka.