Apatinkama bitni bodovi

ORK APATIN – BEOČIN 27:24 (15:12)

Posle šezdeset minuta igre, ekipa Ork Apatin uspela je da savlada ekipu Rk Beočin 1959 kod kuće rezultatom 27:24. U redovima domaćina, najefikasnija je bila kapiten Anđela Majstorović sa devet golova, onda Danijela Latas i Vanja Šašić sa pet, Jelena Mačkić sa četiri, Anja Rajaković sa dva, i jednom Petra Lukić i Jasmina (Vukša) Stojisavljević. Kod gostiju, Jovana Miletić je bila najuspešnija, i uspela je da šest puta zatrese mrežu, dok je odmah iza nje kapiten ekipe Sanja Jakovljević, koja je pet puta uspela prevariti golmana.

Na poluvremenu je bilo 15:12, i gošće su pokazale da nisu došle da se predaju, već da se bore i da uzmu bodove. Deo meča koji je presudio utakmicu jeste prva polovina drugog poluvremena, gde su se domaće igračice, zahvaljujući fantastičnoj odbrani, uspeli odaljiti na +9. Poslednjih šest minuta, Nikola Orelj i Milka Šašić su odlučili da ukažu šansu mlađim igračima, da osete seniorski rukomet. Do kraja utakmice, uspele su da sačuvaju vođstvo. Treneri ekipe su zadovoljni izdanjem njihovih igračica, ali naravno da uvek može bolje. Posle tri uzastopna poraza, Gracije sa Dunava se vraćaju na pobedničke staze. Trenutno su šeste na tabeli, u četvrtak igraju kod kuće protiv Obilića iz Novog Kneževca, dok će u subotu gostovati ekipi Naftagas iz Elemira.